Jak mohu opravit vzlínající laminátovou podlahu?

Laminát

Jak mohu opravit vzlínající laminátovou podlahu?

Během vlhkého období můžete čelit vzlínání podlahy. Je tomu tak proto, že vlhkost může způsobit rozpínání nebo smršťování laminátových desek. Když k tomu přidáte desky, které jsou příliš blízko u zdi, laminátová podlaha se nadzvedne.

Podlahu, která vzlíná, můžete opravit v několika jednoduchých krocích. Jediné, co potřebujete, je: dláto, kladivo a multifunkční nářadí. Bude se hodit i rezervní laminátová deska.

  1. Vezměte rezervní desku nebo rovnou lištu a položte ji přes podlahové desky. Takto zjistíte, která z podlahových desek je vystouplá. Pokud jste našli vzlínající desku, zjistěte, ke které zdi se podlaha posunula. Budete tak vědět, kterou soklovou lištu musíte odstranit.
  2. Odstraňte soklovou lištu pomocí kladiva a dláta. Vložte dláto mezi zeď a lištu a klepejte na vršek dláta kladivem. 
  3. Jakmile soklovou lištu odstraníte, uvidíte, která deska je příliš blízko zdi. Vytáhněte tužku a rovnou lištu. Nakreslete na vzlínající desku čáru řezu. Čára by měla být zarovnána s okolními deskami.
  4. Ořízněte desku podél nakreslené čáry pomocí multifunkčního nástroje a odstraňte odříznutý kus dřeva. Vyluxujte piliny.
  5. Zkontrolujte, zda je podlaha znovu rovná. Pokud ano, vraťte soklovou lištu zpět na místo. Pokud si nepamatujete jak na to, podívejte se na naše video „How to install skirting boards on your floor“ (Jak nainstalovat podlahové lišty na podlahu).

PODÍVEJTE SE NA VIDEO


Související témata

Tvrdé dřevo

Všechny nejčastější dotazy k dřevěným podlahám Quick-Step.

Livyn

Máte otázky týkající se vinylových podlah Quick-Step? Podívejte se na tento souhrn nejčastějších dotazů.

Doplňky

Od instalace po údržbu a opravy: nejčastější dotazy k příslušenství Quick-Step.
Top