Jak nainstalovat laminátovou podlahu okolo trubek radiátoru?

Laminát

Jak nainstalovat laminátovou podlahu okolo trubek radiátoru?

Pokud chcete položit laminátovou podlahu okolo trubek, budete potřebovat nůž, tužku, lepicí pásku, vytlačovací pistoli se silikonem a přímočarou pilu nebo vrtačku s plochým vrtákem.  
  1. Vždy začněte s podložkou. Vyřízněte podložku okolo trubek radiátoru a zajistěte, aby byly všechny mezery vyplněny. Upevněte vše pomocí lepicí pásky. 

  2. Přiložte laminátovou podlahu k trubkám. Označte vzdálenost trubek od zdi pomocí tužky. Měřte vzdálenost od středu trubek. Tento kus podlahy bude položen ke zdi, za trubkami. Poté řezejte po vyznačené čáře. 

  3. Zamkněte menší desku k větší desce, která bude položena na druhé straně trubek. Takto budete moci označit místo pro průchod trubek na obou deskách najednou. Později můžete pomocí těchto značek vyvrtat otvory.
    Rada od profesionála: K nakreslení čar pro řezání použijte zbytkový kus podlahy.

  4. Odstraňte menší desku a začněte s řezáním větší desky. Vyřízněte půlkruh v označeném místě. Radši trochu větší než menší. Zlaté pravidlo je průměr trubky plus šestnáct milimetrů – podobně jako v případě dilatačních spojů.

  5. Nyní udělejte to samé s menším kusem. Zvýšit stabilitu malého kusu můžete jeho zamknutím k delší desce a zajištěním pomocí třetí desky.

  6. Vyřízněte zbytek tvaru trubky a znovu vše rozpojte. Přisuňte delší desku k trubkám radiátoru. Zamkněte ji k menší desce.


PODÍVEJTE SE NA VIDEO


Související témata

Tvrdé dřevo

Všechny nejčastější dotazy k dřevěným podlahám Quick-Step.

Livyn

Máte otázky týkající se vinylových podlah Quick-Step? Podívejte se na tento souhrn nejčastějších dotazů.

Doplňky

Od instalace po údržbu a opravy: nejčastější dotazy k příslušenství Quick-Step.
Top