Lze dřevěnou podlahu Quick-Step položit na stávající podlahu?

Často kladené otázky o tvrdé dřevo

Lze dřevěnou podlahu Quick-Step položit na stávající podlahu?

Ano, je to možné. Přesný způsob instalace závisí na tom, na jakou podlahu chcete dřevěnou podlahu položit a jaký způsob instalace zvolíte.

V případě lepení je nutné stávající podlahovou krytinu zcela odstranit. V případě plovoucích podlah nejdříve odstraňte veškerou podlahovou krytinu propouštějící vlhkost (koberec, plsť atd.). Není nutné odstraňovat stávající podlahovou krytinu, která je odolná proti vlhkosti (PVC, linoleum atd.). Vždy použijte podložku. Doporučujeme použít podložku Quick-Step.

V případě instalace na dřevěný podklad nejdříve odstraňte veškerou stávající podlahovou krytinu. Neměly by být patrné žádné známky plísně ani napadení hmyzem. Zajistěte, aby byl podklad rovný. Přibijte veškeré uvolněné části. Pokud se prkenná podlaha nachází v přízemí, nejdříve položte plastovou fólii. Na ní proveďte vyrovnání podlahy. Pro dokonalou přípravu podkladu se doporučuje na vrch položit podložku Quick-Step, která vyrovná veškeré nerovnosti mezi prkny. Novou podlahu nainstalujte přetočenou o devadesát stupňů vůči stávajícímu podkladu. Volný prostor pod prkennou podlahou musí být dostatečně větrán. Odstraňte veškeré překážky a zajistěte dostatečnou ventilaci (minimálně 4 cm² celkových ventilačních otvorů na m² podlahy). Obsah vody ve dřevě nesmí překračovat 10 %.

Další informace:


Související témata

Často kladené otázky o laminát

Vše, co potřebujete vědět o laminátových podlahách Quick-Step.

Často kladené otázky o livyn

Máte otázky týkající se vinylových podlah Quick-Step? Podívejte se na tento souhrn nejčastějších dotazů.

Doplňky

Od instalace po údržbu a opravy: nejčastější dotazy k příslušenství Quick-Step.
Top