Mohu použít dřevěnou podlahu Quick-Step v kombinaci s podlahovým vytápěním nebo chlazením?

Často kladené otázky o tvrdé dřevo

Mohu použít dřevěnou podlahu Quick-Step v kombinaci s podlahovým vytápěním nebo chlazením?

I když si to mnoho lidí nemyslí, dřevěné podlahy lze instalovat s podlahovým vytápěním. Kompozitní dřevo dokáže odolat námaze, kterou způsobují změny teploty a vlhkosti. A co víc, podlahové vytápění posiluje teplý dojem opravdové dřevěné podlahy.

Typy podlahového vytápění

Všechny dřevěné podlahy Quick-Step jsou kompatibilní s nízkoteplotním podlahovým vytápěním (to platí pro lepenou i plovoucí instalaci). Maximální kontaktní teplota u dřevěné podlahy ovšem nesmí přesáhnout 27 °C. Dřevěné podlahy Quick-Step lze instalovat s klasickým teplovodním topením nebo elektrickými topnými tělesy i s novými systémy, jako jsou topné fólie, které jsou pokládány na podklad. Při instalaci dřevěných podlah Quick-Step s podlahovým vytápěním je nutné věnovat pozornost pokynům.

Stáhnout pokyny

Dřevěné podlahy s podlahovým vytápěním: na co pamatovat

Při kombinování dřevěné podlahy s podlahovým vytápěním je nutné zajistit, aby celkový tepelný odpor nepřekračoval 0,15 m²K/W. Čím vyšší je tepelný odpor, tím déle bude trvat zahřátí podlahy a tím méně účinné bude vaše podlahové vytápění. Tepelný odpor dřevěných podlah Quick-Step lze nalézt ve specifických pokynech pro podlahové vytápění.

Pod podlahové vytápění je také důležité umístit izolační vrstvu, která poskytuje lepší izolaci než dřevěná podlaha. Takto bude teplo odráženo od izolační vrstvy a vedeno přes podlahu.

Dřevěné podlahy a podlahové chlazení

Podlahové chlazení se řídí stejnými principy jako podlahové vytápění – jen místo teplé vody využívá studenou vodu. Vzhledem k tomu, že systém ochlazuje podlahu, je důležité mít při používání podlahového chlazení sofistikovaný systém kontroly a zabezpečení pro zabránění vzniku vnitřní kondenzace. Zabrání se tak poškození podlahy vodou.

Pro podlahové chlazení se obecně doporučuje tepelný odpor maximálně 0,09 m²K/W. Tepelný odpor dřevěné podlahy Quick-Step o tloušťce 14 mm je přibližně 0,14 m²K/W. Proto je nutné počítat s určitou ztrátou kapacity

Instalace dřevěné podlahy s podlahovým vytápěním

Dřevěné podlahy Quick-Step lze instalovat dvěma způsoby: jako lepené nebo jako „plovoucí“. Lepená podlaha přenáší teplo o trochu lépe. Pokud se rozhodnete pro plovoucí instalaci, k dosažení nejlepších výsledků doporučujeme použít podložku Silent Walk. Stále platí obecné instalační pokyny, pokud naše specifické pokyny pro podlahové vytápění nestanoví jinak. V případě pochybností se obraťte na prodejce.

Stáhnout pokyny pro podlahové vytápění


Související témata

Často kladené otázky o laminát

Vše, co potřebujete vědět o laminátových podlahách Quick-Step.

Často kladené otázky o livyn

Máte otázky týkající se vinylových podlah Quick-Step? Podívejte se na tento souhrn nejčastějších dotazů.

Doplňky

Od instalace po údržbu a opravy: nejčastější dotazy k příslušenství Quick-Step.
Top