Mohu použít vinylovou podlahu Quick-Step v kombinaci s podlahovým vytápěním nebo chlazením?

Často kladené otázky o livyn

Mohu použít vinylovou podlahu Quick-Step v kombinaci s podlahovým vytápěním nebo chlazením?

Vinylová podlaha a podlahové vytápění představují dokonalou kombinaci, díky čemuž je vinyl extrémně populární při renovacích i v nových stavbách. Všechny vinylové podlahy Quick-Step lze kombinovat s nízkoteplotním podlahovým vytápěním nebo chlazením.

Typy podlahového vytápění

Vinylové podlahy Quick-Step jsou kompatibilní s nízkoteplotním podlahovým vytápěním. To znamená, že maximální kontaktní teplota nesmí u vinylu přesáhnout 27 °C. Vinylové podlahy lze instalovat pouze s teplovodním topením nebo elektrickými topnými tělesy, která jsou vestavěna v podkladu. Nové systémy, jako jsou například topné fólie, které se pokládají na podklad, nejsou vhodné. Při instalaci vinylu Quick-Step s podlahovým vytápěním je nutné věnovat pozornost pokynům.

Stáhnout pokyny

Vinylové podlahy s podlahovým vytápěním: na co pamatovat

Při kombinování vinylové podlahy s podlahovým vytápěním je nutné zajistit, aby celkový tepelný odpor nepřekračoval 0,15 m²K/W. Čím vyšší je tepelný odpor, tím déle bude trvat zahřátí podlahy a tím méně účinné bude vaše podlahové vytápění. Vinylové podlahy Quick-Step jsou k tomu ideální: vinyl Quick-Step o tloušťce 4,5 mm má celkový tepelný odpor 0,015 m²K/W v případě lepené a 0,025–0,070 m²K/W v případě „plovoucí“ instalace s podložkou. Jinými slovy: lepená podlaha přenáší teplo o trochu lépe. Tepelný odpor vinylových podlah Quick-Step lze nalézt ve specifických pokynech pro podlahové vytápění.

Pod podlahové vytápění je důležité umístit izolační vrstvu, která izoluje více než vinyl. Takto bude teplo odráženo od izolační vrstvy a vedeno přes podlahu.

Vinylové podlahy a podlahové chlazení

Podlahové chlazení se řídí stejnými principy jako podlahové vytápění – jen místo teplé vody využívá studenou vodu. Proto je důležité mít při používání podlahového chlazení sofistikovaný systém kontroly a zabezpečení pro zabránění vzniku vnitřní kondenzace. Zabrání se tak poškození podlahy vodou.

Instalace vinylové podlahy s podlahovým vytápěním

Vinylové podlahy Quick-Step lze instalovat dvěma způsoby: jako lepené nebo jako „plovoucí“. Stále platí obecné instalační pokyny, pokud naše specifické pokyny pro podlahové vytápění nestanoví jinak. V případě pochybností se obraťte na prodejce.

Stáhnout pokyny pro podlahové vytápění


Související témata

Často kladené otázky o laminát

Vše, co potřebujete vědět o laminátových podlahách Quick-Step.

Často kladené otázky o tvrdé dřevo

Všechny nejčastější dotazy k dřevěným podlahám Quick-Step.

Doplňky

Od instalace po údržbu a opravy: nejčastější dotazy k příslušenství Quick-Step.
Top