5 zlatých pravidel pro zářivou podlahu


Pokud chcete to nejlepší, dřevěná podlaha je jasnou špičkou mezi podlahami. Nic nepřekoná vzhled skutečného dřeva, ale jak můžete zajistit, že vaše vysněná podlaha bude vypadat dokonale i po mnoho letech?

Všechny dřevěné podlahy Quick-Step se skládají ze tří vrstev pevného dřeva a dodatečné ochranné vrstvy. V závislosti na zvolené podlaze může tato dodatečná ochrana zahrnovat následující součásti:

  • Sedm vrstev laku, které zajišťují snadné čištění podlahy a poskytují ochranu proti opotřebení, poškrábání a skvrnám.
  • Dvě vrstvy vysoce kvalitního oleje, jež vytvářejí extra matný a přirozený vzhled a postarají se o to, že podlaha bude pěkně stárnout.
Díky jedinečnému výrobnímu procesu a dodatečné ochranné vrstvě bude vaše dřevěná podlaha vyžadovat minimální údržbu. Získáte také záruku po celou dobu životnosti! Pokud budete dodržovat následující zlatá pravidla údržby, dokonalou podlahu si budete moci užívat bez jakýchkoli starostí.


5 zlatých pravidel pro zářivou podlahu


1. Pravidelná suchá údržba

Pro pravidelnou údržbu dřevěné podlahy používejte jen suchý hadr z mikrovlákna, kterým odstraníte veškerý prach a nečistoty. K odstranění nečistot z drážek můžete také použít vysavač se speciálním nástavcem. Nikdy neleštěte podlahu napuštěnými stíracími hadry, protože ty způsobují ulpívání prachu na podlaze a mohou zanechat skvrny.


2. Občasná vlhká údržba

Po několika suchých očištěních budete podlahu muset setřít mírně navlhčeným hadrem. Vlhké čištění podlahy není nutné provádět příliš často ani hadrem, který je příliš mokrý. To by ve skutečnosti mohlo vaší dřevěné podlaze škodit. Přidejte jedno víčko čisticího prostředku (ideálně prostředku Quick-Step Clean) do 5 litrů vody, namočte v tomto roztoku hadr z mikrovlákna a řádně hadr vyždímejte: hadr by měl být jen mírně vlhký. Setřete podlahu a poté ji setřete do sucha suchým hadrem. Nikdy na podlahu nevylévejte kbelík vody s čisticím prostředkem!


3. Skvrny odstraňujte co nejrychleji

Když něco rozlijete nebo na podlaze najdete skvrny nebo nečistoty od dětí, nestrachujte se. Zkuste skvrny co nejdříve odstranit suchým hadrem z mikrovlákna a malým množstvím čisticího prostředku Quick-Step Clean. Pokud se vám to nedaří, použijte vlhký hadr s prostředkem Quick-Step Clean. Pečlivě z podlahy setřete veškerou vodu a nepoužívejte žádné jiné prostředky, protože ty by mohly podlahu poškodit.


4. Extra péče pro olejované podlahy

Pro skrytí mikroškrábanců a zachování zářivého vzhledu olejované dřevěné podlahy po celý život přidejte při každém 4. vlhkém čištění několik víček prostředku Quick-Step olejová péče. Rozpusťte 2 až 4 víčka v 5 litrech vody a postupujte stejně jako při běžném vlhkém čištění. Hadr z mikrovlákna pravidelně oplachujte. Po podlaze můžete znovu chodit, jakmile bude suchá. Pokud je vaše olejovaná dřevěná podlaha vážně poškozena nebo začíná vypadat mdle, můžete jí dopřát výjimečné ošetření Olejem pro údržbu Quick-Step v příslušné barvě.


5. Kontrola vlhkosti

Správná vlhkost vzduchu má velký vliv na životnost dřevěné podlahy. Teplý, vlhký vzduch způsobuje rozpínání dřevěných prken, zatímco studený a suchý vzduch způsobuje jejich smršťování. Ideální úroveň vlhkosti je mezi 40 % a 60 %, proto pravidelně kontrolujte vlhkoměr a v případě potřeby použijte zvlhčovač, čističku vzduchu nebo odvlhčovač vzduchu.


Podívejte se na naše rady a videa o údržbě >5 zlatých pravidel pro zářivou podlahu

Top