Voděodolné vinylové podlahy: co smíte a nesmíte

Vinylové podlahy jsou známé pro svou vynikající schopnost odpuzovat vodu. To však neznamená, že odolají jakémukoli množství vody. Zde je vše, co potřebujete vědět ohledně vinylu a odolávání vlhkosti.


Jde o to, jak často

Voděodolné vinylové podlahy, například podlahy v kolekci Quick-Step luxusní vinyl Livyn, jsou upraveny tak, aby odolaly proniknutí vody jen do určité míry. Ve skutečnosti to znamená, že vaše podlaha může být v kontaktu s vodou několik hodin nebo dokonce dnů, aniž by se zničila.

To, jaké množství vody je hraniční, záleží na frekvenci. Pokud bude vaše vinylová podlaha opakovaně vystavena nadměrnému množství vody, například v otevřené sprše, kde její okraje a spáry již nebudou schopny vodu zachytit, může dojít k poškození podlahy a podkladové vrstvy.

Mokré čištění? Zadržte!

Je důležité, aby se vlhkost nedostala pod vinylový povrch podlahy. Znamená to, že ji nemůžete čistit vodou? Samozřejmě, že ne. Nesmíte ji však čistit promáčeným mopem. Stačí jen mírně navlhčený hadřík. Podívejte se na tento článek o údržbě podlahy, v němž najdete další praktické tipy na čištění podlahy vlhkým hadříkem.


Vhodné pro koupelny a kuchyně

Díky silné povrchové vrstvě je vinyl ideální podlahou pro místnosti namáhané a vlhké, jako jsou kuchyně a koupelny. Pokud tuto podlahu nebudete používat jako dno bazénu, vaše luxusní vinylová podlaha vám bude dobře sloužit!