Mohou se laminátové podlahy Quick-Step pokládat kolem kamen?

Ano, mohou. Měli byste však vzít v úvahu několik věcí.

Začněme tím podstatným – kamna mohou být těžká. Nožičky kamen by měly být dost velké na to, aby se snížilo bodové zatížení laminátové podlahy. Zajistěte, aby kontaktní plocha pro každou nožičku byla alespoň 25 cm² (5 x 5 cm). Pokud to není možné, doporučujeme položit pevný (kovový nebo skleněný) podklad pod nožičky, a zajistit tak lepší rozložení váhy*.

V některých případech se může plocha kolem krbu a pod ním příliš rozpálit a vyvíjet další tlak na spoje podlahy. Obvykle se tento problém řeší tím, že se pod kamna umístí podložka z kovu nebo skla. Tato podložka rovnoměrně rozloží váhu kamen i sálající teplo, a ochrání tak vaši podlahu před jakýmkoliv poškozením.

Při otevírání dvířek od krbových kamen se někdy může stát, že do místnosti vletí jiskry a zanechají na podlaze malé stopy po spálení. Hra s ohněm však nemusí mít vždy následky. Ochranný podklad může těmto spáleninám zabránit a zajistit, aby vaše laminátová podlaha zůstala jako nová.

*Tato preventivní opatření použijte také u jiných těžkých kusů nábytku, například u akvárií.

Další informace:

Jak nainstalovat laminátovou podlahu

Pomohl vám tento článek?

Děkujeme za váš názor!

Jejda. Něco se pokazilo.

Došlo k neznámé chybě. Zkuste to znovu. Pokud problém přetrvává, obraťte se na nás.


Související články

  • Co je to laminátová podlaha?
  • Lze laminátovou podlahu Quick-Step položit na stávající podlahu?
  • Mám sklon k alergiím. Je laminátová podlaha Quick-Step dobrou volbu?

Najděte nejbližšího prodejce

Možná už jste našli svou ideální podlahu, nebo se chcete ještě porozhlédnout: Naše rozsáhlá síť prodejců Quick-Step je vždy na dosah.