Mohu použít laminátovou podlahu Quick-Step v kombinaci s podlahovým vytápěním nebo chlazením?

Odpovídáme na všechny vaše otázky o kombinaci laminátu Quick-Step s podlahovým vytápěním nebo chlazením.

Spojení laminátu a podlahového vytápění nabízí mimořádné pohodlí. Snadná instalace a radost po nich chodit – tuto kombinaci budete milovat po dlouhá léta.

Typy podlahového vytápění

Všechny laminátové podlahy Quick-Step lze kombinovat s nízkoteplotním podlahovým vytápěním nebo chlazením. Maximální povolená kontaktní teplota je 27 °C, a to pro klasické teplovodní topení i elektrická topná tělesa a topné fólie, které jsou instalovány na podklad. U obou typů podlahového vytápění je nutné věnovat pozornost instalačním pokynům.

Stáhnout pokyny

Laminát s podlahovým vytápěním: na co pamatovat

Při kombinování laminátové podlahy s podlahovým vytápěním je nutné zajistit, aby celkový tepelný odpor nepřekračoval 0,15 m²K/W. Čím vyšší je tepelný odpor, tím déle bude trvat zahřátí podlahy a tím méně účinné bude vaše podlahové vytápění. Tepelný odpor laminátové podlahy Quick-Step ve spojení s jednou z našich podložek lze nalézt ve specifických pokynech pro podlahové vytápění.

Pod podlahové vytápění je také důležité umístit izolační vrstvu, která izoluje více než laminát. Takto bude teplo odráženo od izolační vrstvy a vedeno přes podlahu.

Laminát a podlahové chlazení

Podlahové chlazení se řídí stejnými principy jako podlahové vytápění – jen místo teplé vody využívá studenou vodu. Proto je důležité mít při používání podlahového chlazení sofistikovaný systém kontroly a zabezpečení pro zabránění vzniku vnitřní kondenzace. Zabrání se tak poškození podlahy vodou.

Pro podlahové chlazení se doporučuje tepelný odpor maximálně 0,09 m²K/W. To znamená, že v některých případech se nelze vyhnout minimální ztrátě kapacity.

Instalace laminátové podlahy s podlahovým vytápěním

Při instalaci laminátové podlahy s podlahovým vytápěním instalujte podlahu vždy jako „plovoucí“. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme kombinaci laminátu Quick-Step s podložkou Silent Walk. Stále platí obecné instalační pokyny, pokud naše specifické pokyny pro podlahové vytápění nestanoví jinak. V případě pochybností se obraťte na prodejce.

Stáhnout pokyny pro podlahové vytápění


Pomohl vám tento článek?

Děkujeme za váš názor!

Jejda. Něco se pokazilo.

Došlo k neznámé chybě. Zkuste to znovu. Pokud problém přetrvává, obraťte se na nás.


Najděte nejbližšího prodejce

Možná už jste našli svou ideální podlahu, nebo se chcete ještě porozhlédnout: Naše rozsáhlá síť prodejců Quick-Step je vždy na dosah.