Jak zvolit správnou podložku pro laminát?

Laminát

Jak zvolit správnou podložku pro laminát?

Každý domácí kutil to dobře zná: s chutí do toho, a půl je hotovo! Nejinak je tomu i při instalaci nové laminátové podlahy. Chcete-li správně nainstalovat novou laminátovou podlahu, vůbec nejdůležitější je s chutí, a především správně začít. A jak tedy správně začít? Výběrem správné podložky. Rádi vám vše vysvětlíme.


Je podložka skutečně nutná?

Jednoznačně ano! Toto si zaslouží zdůraznit: podložka je zcela nezbytnou součástí vaší nové laminátové podlahy. Hlavní důvody jsou následující:

  • Správná podložka zajišťuje, aby laminátová podlaha vypadala naprosto dokonale: vyrovnávací efekt vyhladí veškeré drobné nerovnosti, a vy tak u nové podlahy dosáhnete dokonalosti bez kompromisů.
  • Podložka navíc plní důležitou funkci, pokud jde o tepelnou izolaci: je-li v jednotlivých podlažích budovy, kde bydlíte, udržována rozdílná teplota (např. obývací pokoj nad garáží), správná podložka poslouží jako přechodový prvek.
  • Podložka také zajišťuje akustickou izolaci. Tlumí nejen hluk, který sami vytváříte při chůzi po laminátové podlaze (kročejový zvuk), ale také hluk vznikající při chůzi osob v podlaží nad vámi (přechodový zvuk).
  • Závěrem je důležité zmínit, že dobrá podložka poskytuje ochranu před vzlínající vlhkostí, a to díky protivlhkostní a hydroizolační membráně. Jak vidíte, podložka je zkrátka nepostradatelná!

Jaký typ podložky zvolit?

Pro každou místnost či situaci existuje vhodný typ podložky. Zamyslete se chvilku nad tím, co přesně potřebujete.

  • Jedná se o místnost, ve které se nepohybujete příliš často, jako je ložnice nebo podkroví? Pokud ano, můžete se rozhodnout pro cenově výhodnou podložku Quick-Step Basic Plus.
  • Anebo se chystáte instalovat podlahu v obývacím pokoji či kuchyni, kde je zatížení podstatně vyšší? Potom je lepší zvolit podložku absorbující zvuk, například naši podložku Quick-Step Unisound.
  • Chcete co nejvíce eliminovat hluk kroků a vytvořit klidné prostředí k práci nebo bydlení? V tom případě je podložka Quick-Step Silent Walk přesně tím, co potřebujete.
  • Plánujete instalovat laminátovou podlahu v horním patře domu nebo v bytě? Zamezte šíření přechodového hluku pomocí podložky Quick-Step Transitsound.
  • Jestliže budete laminátovou podlahu pokládat na nerovný podklad nebo ji chcete instalovat na stávající dlažbu, tou nejlepší volbou je podložka Quick-Step Thermolevel: tato podložka vyrovná veškeré nerovnosti podkladu (nerovnosti do max. 4 mm).
Nyní, když jste zvolili vhodnou podložku, se můžete pustit do pokládání podlahy!


Pokládka podložky: jak na to?Více informací o podložkách >


Související témata
Všechny nejčastější dotazy k dřevěným podlahám Quick-Step.
Máte otázky týkající se vinylových podlah Quick-Step? Podívejte se na tento souhrn nejčastějších dotazů.
Od instalace po údržbu a opravy: nejčastější dotazy k příslušenství Quick-Step.
Top