Jaká je maximální délka podlahy, kterou mohu nainstalovat bez dilatačního spoje?

Maximální délka podlahy, kterou můžete nainstalovat bez dilatačního spoje, závisí převážně na dvou faktorech:

  • na tvaru místnosti, v níž budete podlahu pokládat 
  • na klimatických podmínkách v této místnosti

Pokud je místnost víceméně čtvercová a pokud nedochází k příliš mnoha změnám ve vnitřním klimatu mezi víkendovými a pracovními dny či během dne, pak můžete položit až 13 spojitých metrů bez dalších dilatačních spojů na povrchu podlahy. Dilatační spoj podél zdí závisí na celkové délce podlahy. Pro délku 13 metrů musíte předpokládat 13 až 20milimetrové dilatační spoje.

Doporučujeme používat dilatační spoje i pod dveřmi mezi místnostmi, aby místnosti byly odděleny. Pokud je podlaha pokládána v délce větší než 13 spojitých metrů z jedné místnosti do druhé, například přes chodbu, může to vést k napětí a možnému pokřivení podlahy (zdeformování vydutím). K tomu může dojít, když je jedna místnost vytápěna a druhá ne nebo když v jedné místnosti stojí těžký kus nábytku. Proto doporučujeme oddělit některé místnosti od ostatních vytvořením dilatačních spojů pod dveřmi mezi místnostmi.

Objevte naše dokončovací profily

Pomohl vám tento článek?

Děkujeme za váš názor!

Jejda. Něco se pokazilo.

Došlo k neznámé chybě. Zkuste to znovu. Pokud problém přetrvává, obraťte se na nás.


Související články

  • Opravdu potřebuji dilatační spáry mezi všemi místnostmi?

Najděte nejbližšího prodejce

Možná už jste našli svou ideální podlahu, nebo se chcete ještě porozhlédnout: Naše rozsáhlá síť prodejců Quick-Step je vždy na dosah.