Kolik materiálu budu potřebovat na podlahu místnosti?

Když chcete instalovat novou podlahu, je nutné mít před objednávkou v místním obchodě na paměti několik věcí. Velmi důležitou součástí postupu instalace je změřit plochu podlahy a vypočítat, kolik čtverečních metrů podlahové krytiny musíte skutečně koupit.

Co je potřeba změřit?

Každá místnost je jiná. Tvar, stěny a počet dveří, úhly a rohy se mohou lišit. Čím více má místnost úhlů, tím je složitější vypočítat, kolik materiálu bude na podlahu potřeba.

Změřte délku šířku místnosti a naplánujte, jakým směrem mají desky směřovat. Obvykle se podlaha pokládá směrem k hlavnímu zdroji světla (např. k hlavnímu oknu). U stěn, prahů, schodů, potrubí atd. byste měli vždy nechat 10mm mezeru, aby se podlaha mohla rozpínat. Podlaha se rozpíná a smršťuje v důsledku měnící se teploty či vlhkosti a potřebuje prostor k pohybu. Tím se zabrání odhaleným spojům a praskání.

Ujistěte se, že máte dostatek materiálu

Když jste vypočítali, kolik toho budete potřebovat, měli byste také počítat s nějakou rezervou. Při řezání podlah se nevyhnete odřezkům, které nelze použít nikde jinde. Pokud se jedná o běžnou místnost, budete potřebovat o 5 % podlahových materiálů navíc. U místností s komplikovanějšími zakřiveními, s mnoha úhly atd. doporučujeme 10 % navíc.

Více informací:


Pomohl vám tento článek?

Děkujeme za váš názor!

Jejda. Něco se pokazilo.

Došlo k neznámé chybě. Zkuste to znovu. Pokud problém přetrvává, obraťte se na nás.


Najděte nejbližšího prodejce

Možná už jste našli svou ideální podlahu, nebo se chcete ještě porozhlédnout: Naše rozsáhlá síť prodejců Quick-Step je vždy na dosah.