Go to content Go to search

Jak vybrat ideální podložku pro laminátovou podlahu?

Každý domácí kutil to dobře zná: s chutí do toho, a půl je hotovo! Nejinak je tomu i při instalaci nové laminátové podlahy. Pokud totiž plánujete položit novou laminátovou podlahu, existuje jeden krok, který je pro úspěch rozhodující více než kterýkoli jiný. A jak tedy správně začít? Výběrem správné podložky. Rádi vám to vysvětlíme.

Jaký typ podložky zvolit?

Pro každou místnost či situaci existuje vhodný typ podložky. Zamyslete se chvilku nad tím, co přesně potřebujete. 

  • Jedná se o místnost, ve které se nepohybujete příliš často, jako je ložnice nebo podkroví? Pokud ano, můžete se rozhodnout pro cenově výhodnou podložku Quick-Step Basic Plus.

  • Anebo se chystáte instalovat podlahu v obývacím pokoji či kuchyni, kde je zatížení podstatně vyšší? Potom je lepší zvolit podložku absorbující zvuk, například naši podložku Quick-Step Unisound.

  • Chcete co nejvíce eliminovat hluk kroků a vytvořit klidné prostředí k práci nebo bydlení? V tom případě je Quick-Step Silent Walk přesně tím, co potřebujete. Jedná se také o ideální podložku v případě, že máte podlahové vytápění nebo chlazení!

  • Plánujete instalovat laminátovou podlahu v horním patře domu nebo v bytě? Zamezte šíření kročejového hluku pomocí podložky Quick-Step Transitsound.

  • Jestliže budete laminátovou podlahu pokládat na nerovný podklad nebo ji chcete instalovat na stávající dlažbu, tou nejlepší volbou je podložka Quick-Step Thermolevel: tato podložka vyrovná veškeré nerovnosti podkladu (nerovnosti do max. 4 mm). Tato podložka také poskytuje dodatečnou izolaci.

  • Všechny naše laminátové podložky chrání podlahu před vzlínající vlhkostí.
Prohlédněte si všechny podložky
Pomohl vám tento článek?
Jak můžeme tento článek vylepšit?

Děkujeme za váš názor!

Jejda. Něco se pokazilo.

Došlo k neznámé chybě. Zkuste to znovu. Pokud problém přetrvává, obraťte se na nás.