Co je to dřevěná podlaha?

Dřevěné podlahy Quick-Step jsou dřevěné podlahy vyrobené ze tří vrstev masivního dřeva pokrytých ochranným povrchem. Díky pečlivému výběru materiálu a dokonalé kontrole obsahu vody ve dřevě v průběhu výrobního procesu zaručují dřevěné podlahy optimální stabilitu a trvanlivost.

Co je to kompozitní dřevo?

1. Povrchová vrstva

V závislosti na zvolené dřevěné podlaze může tato povrchová vrstva zahrnovat následující součásti:

  • Sedm vrstev vodou ředitelného laku vytvrzeného UV zářením. Tento lak poskytuje ochranu proti opotřebení, poškrábání a skvrnám a zajišťuje snadnou údržbu podlahy.
  • Dvě vrstvy kvalitního modifikovaného oleje, jež vytvářejí extra matný a přirozený autentický vzhled a postarají se o to, že podlaha bude stárnout s grácií.

2. Lícová vrstva

Pečlivě vybraná vrstva z pevného dřeva ve spoustě barev a struktur. U většiny dřevěných podlah Quick-Step má lícová vrstva tloušťku 3 mm. V případě řady „Compact“ má lícová vrstva tloušťku 2,5 mm. Lícovou vrstvu lze pískovat a renovovat.

3. Jádro

Vrstva jádra je to, díky čemu je podlaha stabilní a trvanlivá. Pohlcuje namáhání a zátěž a udržuje podlahu stabilní za všech okolností. Rovnováha mezi tvrdostí a pružností materiálu jádra je zásadní pro zajištění snadného zamknutí a silného spojení. Jádro je tvořeno smrkovým dřevem nebo HDF

4. Zadní vrstva

Zadní vrstva ze smrkové nebo borovicové dýhy. V kombinaci s ostatními vrstvami zabraňuje prohnutí a kroucení podlahy.

Další informace:

 


Pomohl vám tento článek?

Děkujeme za váš názor!

Jejda. Něco se pokazilo.

Došlo k neznámé chybě. Zkuste to znovu. Pokud problém přetrvává, obraťte se na nás.


Související články

  • Jaký je rozdíl mezi parketovou podlahou Quick-Step z tvrdého kompozitního dřeva a masivní dřevěnou podlahou?
  • Mohu použít dřevěnou podlahu Quick-Step v kombinaci s podlahovým vytápěním nebo chlazením?

Najděte nejbližšího prodejce

Možná už jste našli svou ideální podlahu, nebo se chcete ještě porozhlédnout: Naše rozsáhlá síť prodejců Quick-Step je vždy na dosah.