Lze vinylovou podlahu Quick-Step položit na stávající podlahu?

Typ podkladu, jeho kvalita a příprava mají velký vliv na konečný výsledek instalace. Pokud není podklad vhodný pro instalaci podlahy Quick-Step Livyn, je nutné učinit potřebné kroky.

LEPENÁ INSTALACE

V případě lepení je nutné stávající podlahovou krytinu zcela odstranit. Neměly by být patrné žádné známky plísně ani napadení hmyzem. Zajistěte, aby byl podklad rovný, a přibijte všechny volné nebo plovoucí části. Navrch položte rovnou podlahu nebo použijte nivelační směs a vytvořte dokonale hladký a pórovitý podklad. Podklad musí být pórovitý, aby bylo mezi lepidlem a podkladem dosaženo silné adheze.

V případě instalace na dřevěný podklad nesmí obsah vody ve dřevě překračovat 10 %. Pod dřevěným pokladem musí být navíc naprosto sucho. V případě, že se pod prkennou podlahou nachází volný prostor, tento prostor musí být větrán. Odstraňte veškeré překážky a zajistěte dostatečnou ventilaci (minimálně 4 cm² celkových ventilačních otvorů na m² podlahy). Podlahové desky musí být pokryty minimálně 6 mm překližky. Odstraňte veškeré překážky. K přibití by měly být použity konvexní hřebíky v mřížkovém rozmístění, s rozestupem 75 mm okolo obvodu a 150 mm uprostřed.

PLOVOUCÍ INSTALACE

V případě plovoucích podlah by měl být podklad stabilní a řádně upevněný. Také nesmí být měkký, poškozený ani volně položený.

  • Je nutné odstranit následující podlahové krytiny: koberec, plsť, měkčený vinyl, plovoucí laminát a parkety atd.
  • Není nutné odstraňovat: keramické dlaždice, PVC, VCT, lepený laminát a parkety, upevněné dřevěné desky atd.
  • Není nutné odstraňovat, ale je nutné použití PE fólie pro zabránění pohybu: lepené PVC, lepené linoleum a lepené olejované parkety

V případě instalace na dřevěný podklad nejdříve odstraňte veškerou stávající podlahovou krytinu. Neměly by být patrné žádné známky plísně ani napadení hmyzem. Zajistěte, aby byl podklad rovný, a přibijte všechny volné části. Navrch položte vhodné dřevěné vyrovnávací desky nebo použijte nivelační směs a vytvořte dokonalý podklad. Vyrovnávací desky musí být upevněny šrouby s rozestupem 30 cm. Volný prostor pod prkennou podlahou musí být dostatečně větrán. Odstraňte veškeré překážky a zajistěte dostatečnou ventilaci (minimálně 4 cm² celkových ventilačních otvorů na m² podlahy). Obsah vody ve dřevě nesmí překračovat 10 %.

Další informace:


Pomohl vám tento článek?

Děkujeme za váš názor!

Jejda. Něco se pokazilo.

Došlo k neznámé chybě. Zkuste to znovu. Pokud problém přetrvává, obraťte se na nás.


Související články

  • Co je vinylová podlaha Quick-Step?
  • Jaký je rozdíl mezi flexibilním a pevným vinylem?
  • Existuje místo, na kterém by neměly být instalovány vinylové podlahy?

Najděte nejbližšího prodejce

Možná už jste našli svou ideální podlahu, nebo se chcete ještě porozhlédnout: Naše rozsáhlá síť prodejců Quick-Step je vždy na dosah.