Jak instalovat vinyl na schody

Schody můžete snadno pokrýt vinylem Quick-Step. Jedinou podmínkou je to, že schodiště musí být rovné a nikoli zahnuté.

Následující kroky vám pomohou dodat vašim schodům luxusní vzhled krásné vinylové podlahy:

  1. Začněte odstraněním veškeré staré podlahové krytiny. Opravte případná poškození a zajistěte, aby byl povrch schodů dokonale čistý a rovný.
  2. Nařežte prkna na míru svislé strany každého schodu. Použijte rukavice a řežte směrem od těla. Doporučujeme použít zahnutý nůž. Dále přilepte prkno, které bylo oříznuto na míru, k svislé straně.
  3. Vezměte hliníkový profil a opatrně jej umístěte na hranu schodu. Přišroubujte jej pevně na místo.
  4. Schody budou pravděpodobně obsahovat řadu nerovností. Ty bude nutné zarovnat pomocí nivelační stěrky. Až budete hotoví, vše obruste a vysajte prostor vysavačem. Přechod mezi hliníkovým profilem a povrchem schodu musí být také dokonale zahlazený.
  5. Poté můžete začít s řezáním vinylu pro pokrytí každého schodu. Přilepte jej a zajistěte, aby těsně přiléhal ke svislé straně. Pevně přitlačte. Nyní vypadá vaše schodiště jako nové.
  6. Opakujte tyto kroky pro zbytek schodiště.

Learn more:

Podívejte se na video 

 Poznámka: Informace uvedené na této stránce platí pouze pro flexibilní vinylové podlahy Quick-Step. Podrobnosti o instalaci vinylových podlah Alpha Vinyl naleznete v dokumentu Pokyny k instalaci vinylových podlah Alpha Vinyl


Pomohl vám tento článek?

Děkujeme za váš názor!

Jejda. Něco se pokazilo.

Došlo k neznámé chybě. Zkuste to znovu. Pokud problém přetrvává, obraťte se na nás.


Najděte nejbližšího prodejce

Možná už jste našli svou ideální podlahu, nebo se chcete ještě porozhlédnout: Naše rozsáhlá síť prodejců Quick-Step je vždy na dosah.