Dřevěná podlaha jako dokonalý spojovací prvek

Doporučení zákazníka

Když v roce 2007 Karlien Stoeykens a Tom Vanderstukken kupovali svůj nádherný dům, věděli, že je to začátek krásného příběhu. Na jaře 2013 se rozhodli položit na podlahu v předsíni a v moderní kuchyni černé keramické dlaždice, zatímco do ostatních místností v přízemí položili dřevěné podlahy Variano v dekoru královského šedého olejovaného dubu. A výsledek? Nádherná symbióza dvou stylů v dokonalé harmonii.

Dům se mění v domov

Tom je produktový manažer ve společnosti, která vyrábí a prodává pekařské ingredience, a Karlien vytváří inspirující materiály k projektům renovace ve městech. Mají dvě děti, sedmiletého chlapce a pětiletou holčičku. Šest let po koupi domu se pár rozhodl zrenovovat čtyři místnosti v přízemí: chodbu, kuchyni s jídelnou, obývací pokoj a pokoj na hraní.

Podlahy Variano vytvořily dokonalou rovnováhu. Vyzařují kouzlo dřeva, které má něco za sebou, a zároveň vytvářejí nečekaný vzhled.

Útulné místo pro rodinu

Některé vnitřní zdi musely pryč. Srdce domova teď tvoří stylová kuchyně. Veškeré vytápění, elektrické rozvody a armatury byly vyměněny. Dům se zkrátka proměnil v útulné, prostorné, prosvětlené a především pohodlné rodinné hnízdo, které představuje skutečný „domov“.

Quick-Step Parkety Variano, dub královský šedý olejovaný, obývací pokoj, Jídelna

Zachování rovnováhy

Dům na první pohled zaujme svými kontrasty: dlouhé bílé vestavěné skříně s černými prvky, dřevo a keramické dlaždice na podlahách, moderní nábytek v kuchyni a bazarové skříňky v dětském pokoji, střízlivé a elegantní linie prostřídané původními prvky, jako jsou staré prosklené dveře… Designové prvky se ale vzájemně neruší.

Spojení klasiky a moderny

Místnosti na sebe plynule navazují a šedá dřevěná podlaha Variano slouží jako nádherný spojovací prvek mezi klasickým a moderním stylem. „Je to starý dům s osobitým stylem a kouzlem, které jsme rozhodně chtěli zachovat,“ říká Tom. „Zároveň jsme ale chtěli hodně moderní kuchyni. Podlahy Variano vytvořily dokonalou rovnováhu. Vyzařují kouzlo dřeva, které má něco za sebou, a použití prken s více lamelami zároveň vytváří nečekaný vzhled. A co je důležité – když se někde objeví škrábanec, nic se neděje, protože na podlaze je už tak v rámci designu spousta důlků a škrábanců.“

Quick-Step Parkety Variano, dub královský šedý olejovaný, obývací pokoj

Související Články

06.08.2015

Vyvolená podlaha Marka Cavendishe

02.06.2017

Projekt kuchyň: pohled na novou podlahu bloggerky Amber

01.05.2017

Jo a Karolien si vytvořili krásnou hlavní ložnici s kolekcí „Impressive“