Pět rad, se kterými vám bude doma příjemně a teplo

Léto už je dávno pryč. Dny se krátí a hlavně také ochlazují. Už jste asi vytáhli zimní oblečení, ale jak můžete zpříjemnit a oteplit svůj domov bez toho, abyste nastavili o několik stupňů vyšší teplotu na termostatu? Zde je pět užitečných rad.

Utěsněte svůj domov

Teplý domov nezná většího nepřítele než chladný vzduch. Pokuste se uzavřít co nejvíce mezer v okolí oken a dveří. Pokud nejste zrovna fanoušky polštářů proti průvanu, můžete zvolit pryžové těsnění dveří. Jejich instalace je obvykle snadná a nezanechávají žádné stopy na podlaze. Chlad velmi účinně zastavují i závěsy, ale přes den je nechte roztažené, aby mohlo dovnitř podzimní sluníčko, které vám místnost ohřeje.

Vařte (a jezte)!

Podzim je dokonalé období pro guláše a pečená jídla. Díky lahodným vůním bude váš domov příjemný a teplý. Guláše a pečená jídla jsou také bohatá na kalorie, a proto rychle ohřejí vaše tělo. Když po pečení necháte dvířka trouby otevřená, ohřeje se i kuchyně a její okolí. Pokud při vaření něco rozlijete na podlahu, ničeho se nebojte: okamžitě veškerou vlhkost setřete a případných skvrn se můžete zbavit suchým hadříkem.

Inspiraci pro kuchyň můžete nalézt na naší nástěnce na Pinterestu.Nechte se obejmout teplem

I když to může znít podivně, za chladného večera je obvykle nejlepší sundat nějaké vrstvy oblečení a přitulit se k partnerovi, dětem nebo domácímu zvířátku. Nic neposkytuje tolik přirozeného tepla jako jiné tělo. A s měkkou dekou bude pohodlí maximální.

Pohyb vás zahřeje

Pokud není v okolí žádné jiné tělo, zahřejte se pohybem toho vlastního: tancujte, vytáhněte podložku na jógu nebo nasedněte na rotoped. S našimi trvanlivými podlahami Quick-Step odolnými proti poškrábání můžete během zimy cvičit bez zábran a bez starostí. A vaše děti mohou dovádět, co jim síly stačí, a přitom se nemusíte bát o podlahu.

Najděte si pohodlí

Teplo je především o pocitu. Když bude váš interiér příjemný a útulný, budete se automaticky cítit tepleji. Můžete použít svíčky, koberce a polštáře, ale velký účinek mohou mít také barevné prvky. S červenými, žlutými, oranžovými nebo vínovými prvky bude místnost okamžitě vypadat tepleji.

Laminátová podlah Quick-Step Impressive, Ohořelá prkna, obývací pokoj
Související články
31.10.2013
10.10.2013