5 důvodů pro volbu laminátu


Vybrat novou kuchyň není jednoduché. Nabídka je v současnosti téměř nekonečná a každý druh podlahy má své výhody a nevýhody. Stále více lidí proto volí laminát, který kombinuje autentický vzhled podlahy z přírodních materiálů s velice praktickými výhodami a příznivou cenou.

Laminát sestává ze čtyř vrstev. Základem podlahy je výjimečně pevná, stabilní a vlhkuodolná HDF deska. Protideska pod ní garantuje, že se jádro nezkroutí nebo nepropadne. Na HDP desce leží „dekorační vrstva“: fotografie opravdových dřevěných desek nebo dlaždic, které jsou díky vysokému rozlišení zpodobněny do nejmenších detailů. Dekorační vrstva je pokryta pryskyřicí a nad ni přijde ještě transparentní, otěruvzdorná horní vrstva, která optimálně chrání podlahu. Díky unikátní výstavbě je laminátová podlaha k nerozeznání od podlahy z pravého dřeva nebo přírodního kamene, ale nabízí řadu praktických výhod.

1. Vhodné pro všechny prostory

Laminátové podlahy se hodí do každého pokoje. Také pro kuchyně a koupelny existují voděodolné podlahy s větší ochranou. Antistatický povrch a zacvakávací systém bez použití spojovacího materiálu zabraňují tomu, aby se mezi prkny shromažďovaly prach a špína, což je ideální pro dětský pokoj. Dokonce můžete provést i celkové pokrytí schodiště laminátem. 

Se správnou podpodlahovou vrstvou lze laminát bez problémů pokládat i na podlahové vytápění. Pevné jádro laminátových podlah Quick-Step zajišťuje masivní, příjemný zvuk, takže jsou vhodné i pro byty nebo vícepodlažní domy. 


Všechny laminátové podlahy >2. Mimořádně silné

Quick-Step nabízí na své podlahy minimálně 20letou garanci. Díky mimořádně silnému jádru a horní vrstvě „Scratch Guard“-mají také dlouhou životnost a jsou odolné proti otěru. Laminátové podlahy jsou odolné proti poškrábání, hrajícím si dětem, ostrým a jehličkovým podpatkům, proti poškození způsobenému pádem těžkých předmětů a dokonce i proti zbarvení od šroubů. Moderní laminátové podlahy jsou natolik odolné proti otěru, že jsou v současnosti stále častěji pokládané na veřejných místech s velkým provozem jako obchody nebo letiště.

Nemusíte se obávat ani polití vodou nebo jinou tekutinou: prostě kapalinu co nejrychleji setřete a nebude mít možnost vsáknout se do desek. Neodvažujete se příliš přemísťovat nábytek, protože se bojíte změny barvy? Ani to není potřeba: díky ochranné vrstvě si podlahy Quick-Step vloeren zachovávají rok po roce svou původní barvy i při vystavení slunečnímu svitu. 

Quick-Step Laminat Impressive, dub jemný přírodní, obývací pokoj


3. Snadná údržba

Díky ochranné vrchní vrstvě jsou laminátové podlahy velice snadné na úklid. Špína se nevsakuje do dřeva a pravidelné setření suchým nebo lehce navlhčeným hadrem stačí k udržení podlahy v perfektním stavu po desetiletí. Laminátovou podlahu není třeba drhnout, pastovat nebo napouštět olejem. Černé šmouhy nebo tvrdošíjné fleky odstraníte jednoduše pomocí Quick-Step clean.

Všechny Quick-Step podlahy mají navíc antistatický povrch. Proto přitahují významně méně prachu než jiné podlahy a jsou opravdu vhodné pro lidi s alergií.


Podívejte se zde na naše tipy na údržbu >4. Rychlá a jednoduchá pokládka

Ve srovnání s jinými podlahami se laminát mimořádně snadno pokládá. Díky šikovnému zacvakávacímu systému do sebe všechna prkna zapadnou jako dílky puzzle. Nepotřebujete lepidlo, stabilizovaný písek nebo maltu, abyste podlahu položili rovně a stabilně. 

Samozřejmě můžete práci zadat řemeslníkovi, ale i s minimální zručností položíte bez problémů během jednoho dne novou podlahu. A navíc: laminátová podlaha se dá také snadno demontovat a dokonce i přemístit. Pokud se výjimečně přece jen během let nějaké prkno těžce poškodí, můžete jej snadno nahradit.


Podívejte se zde na naše tipy na pokládku >5. Přirozenost

Díky nejnovějším technologiím je laminátová podlaha k nerozeznání od opravdové dřevěné podlahy. Dokonce i reliéf opravdového dřeva, suky, praskliny a trhliny jsou perfektně napodobeny. Můžete si vybrat vzhled takřka jakéhokoli druhu dřeva, ve všech myslitelných odstínech a v různých rozměrech desek.

Můžete si dokonce vybrat i laminát se vzhledem přirozeného kamene nebo betonu. Jediný rozdíl ve srovnání s opravdovou kamennou podlahou? Laminát je na dotek teplý, snadněji se udržuje a jednodušeji se pokládá.

Quick-Step Laminat Exquisa, břidlice tmavá, jídelny

Top