Je čas na novou koupelnu?
Tak pojďme zajistit, aby šlo vše co nejlépe!


Renovace koupelny není malý úkol, a to obzvlášť tehdy, když si chcete vše udělat sami. Aby vaše renovační práce probíhaly hladce, sestavili jsme podrobné pokyny, které vám pomohou s projektem začít. 

 

1. krok: Plánování a skládání

Možná jste o nové koupelně snili už léta a nyní máte konečně možnost začít s realizací! Líbí se nám vaše nadšení, ale než se do toho pustíte, vraťte se o krok zpět. Odpovídá vaše představa místnosti? Nakreslete si půdorys koupelny v měřítku, abyste zjistili, jak spolu věci fungují. Nejdříve si vyberte sanitární vybavení a poznamenejte si jejich rozměry. Poté si vystřihněte malé „modely“ sanitárního vybavení ve stejném měřítku jako půdorys koupelny a můžete začít dávat věci dohromady jako skládačku! Nezapomeňte označit umístění topení a připojení pro osvětlení. A ještě jedna rada: poznamenejte si, zda se dveře a okna otevírají dovnitř nebo ven.  
 

2. krok: Kupte vše, co potřebujete, předtím, než rozeberete starou koupelnu

Pokud máte jen jednu koupelnu, měli byste zajistit, že renovace bude probíhat hladce. Předtím, než začnete rozebírat starou koupelnu, je vhodné sehnat vše, co budete potřebovat. Možná přemýšlíte o specifickém stylu, který je těžké najít, možná budete muset čekat na dodání. Nejdříve sežeňte vše, co potřebujete, a poté můžete začít s opravdovou prací!
 

Quick-Step Laminat Majestic, lesní dub hnědý, koupelny

3. krok: Překontrolujte všechny trubky a potrubí

Jakmile vše rozeberete, budete mít dobrý přehled o tom, kde se nacházejí všechny vodovodní ventily a odpadní potrubí, takže můžete jednoduše zkontrolovat, zda jsou v pořádku. Pokud naleznete známky hromadění vodního kamene nebo pokud jdou ventily obtížně otevřít a zavřít, mohlo by být vhodné je vyměnit. V případě potřeby můžete nainstalovat i nové vodní a odpadní potrubí. Pokud si chcete ušetřit starosti, zajistěte, aby bylo potrubí co nejkratší a neobsahovalo 90° kolena, protože ta jsou náchylná k ucpání.


4. krok: Omítnutí stěn a stropu

Koupelny jsou vlhká místa, proto je důležité vybrat materiál, se kterým se vyhnete problémům s vlhkostí, plísní a trhlinami. Zvolte omítku nebo sádrokarton odolný proti vlhkosti a poraďte se s odborníkem. Mohou se tak zvýšit náklady, ale alespoň budete mít jistotu doživotní kvality. Pokud na stěny dáváte kachličky, můžete k jejich uchycení použít maltu, která nabízí vyšší odolnost proti vodě než jednoduché lepení.

5. krok: Naneste vyrovnávací potěr

Pokud kompletně předěláváte koupelnu, pravděpodobně jste nainstalovali nové trubky nebo potrubí, takže je dobrý nápad nanést nový vyrovnávací potěr nebo betonovou podlahu. A vždy je vhodné nechat jim dost času! Než budete pokračovat s dalším krokem, podlaha musí zaschnout. Snažte se dodržet toto pravidlo:

< 4 cm = 1 týden na cm
5 cm = 6 týdnů schnutí
6 cm = 8 týdnů schnutí
> 6 cm = 8 + 4 týdny na každý další cm


Žádné nové trubky ani potrubí? Pak můžete tento krok vynechat!

Quick-Step Vinyl Balance Click, prémiový dub světlýn, koupelny

6. krok: Spojte svůj design s luxusní podlahou

Kdo říká, že vaše koupelna nemůže být teplá a příjemná? Společnost Quick-Step nabízí 100% odolné podlahy pro koupelny, které vám pomohou docílit jedinečného designu. Pokud máte rádi laminát, můžete v koupelně použít třeba laminát! Nyní můžete zvolit vodotěsný laminát s technologií HydroSeal – naše laminátové podlahy Impressive (Ultra) a Majestic jsou všechny vybaveny technologií odpuzující vodu. Pokud renovujete, naše mimořádně tenké luxusní vinylové podlahy Livyn jsou ideálním řešením. Můžete je dokonce položit přes stávající rovnou podlahovou krytinu. A díky ochraně proti poškrábání Scratch Guard a ochranné technologii Stain Guard si vaše laminátové a vinylové podlahové dlaždice dokážou poradit s každou výzvou a jejich čištění je jednoduché.

Stylové s přírodním kamenem, teplé s dubem nebo ořechem, svěží s běleným dřevem – ať už si vyberete cokoli, máme podlahu, kterou si zamilujete. 

7. krok: Dokončete vše instalací vybavení

Jste téměř hotoví! Posledním krokem při renovaci koupelny je instalace sanitárního vybavení, bojleru a příslušenství. Nakonec vše utěsněte, abyste zajistili vodotěsnost. 
 

Jste připraveni na renovaci? Abyste měli jistotu, že jste na nic nezapomněli, můžete si zde stáhnout kontrolní seznam! 

Quick-Step lamninat Majestic, údolní dub světle hnědý, koupelny