Kreativní podlahy s těmito úžasnými podlahovými vzory


Věděli jste, že podlahu můžete položit řadou různých způsobů? Pohrajte si s tvary, vzory a barvami a možnosti jsou nekonečné! Pokud tedy požadujete originální vzhled, máte rádi design poutající pozornost nebo chcete opravdu zapůsobit, čtěte dále!


Dokonalost až na kost se vzorem rybí kost

Název mluví za vše – vzor se podobá rybí kosti. Tento charakteristický styl se dočkal velkého comebacku a dodává moderní místnosti klasický ráz. Vzor je vhodný prakticky pro každou místnost, od obývacích pokojů po koupelny, kanceláře a kuchyně, a lze jej instalovat se všemi možnými velikostmi a tvary. 

Rychlá rada: pokud se chytáte položit novou podlahu ve velké místnosti, nejlepší je zvolit velký vzor rybí kost. Pokud je místnost menší, vhodnější bude menší vzor rybí kost. 

Maďarský vzor: vzor, na který se můžete spolehnout

Věděli jste, že toto byl mimořádně oblíbený vzor v 17. století? V tomto období si monarchové a panovníci, známí svým bombastickým barokním stylem, tento podlahový vzor opravdu zamilovali a nacházel se v důležitých částech jejich zámků. Není to ovšem jen vzor pro taneční sály – maďarský vzor je vhodný i pro jiné místnosti. Každému pracovnímu nebo obývacímu prostoru okamžitě dodá duch nadčasovosti.

Maďarský vzor, takřka matematický vzor, je sourozencem vzoru rybí kost, ovšem s jedním velkým rozdílem: na podlahách se vzorem rybí kost svírají levá a pravá část 90° úhel, když krátká strana přiléhá k dlouhé straně sousedního prkna. U maďarského vzoru svírají jednotlivé části 60° úhel a krátké strany prken jsou zarovnány. 

Královský pocit se vzorem Versailles

Z tohoto královského vzoru nebudete moci spustit oči! Původ názvu tohoto vzoru není těžké rozluštit – tato podlaha se poprvé objevila v zámku ve Versailles, kde se kdysi promenovala francouzská šlechta. Podlaha tehdy opravdu poutala pozornost, což se jí daří i nyní. 

Zamilovali jste se do tohoto vzoru? Můžete jej nalézt v naší kolekci Arte! Podívejte se na něj zde.

Projevte svůj vkus s ověřenou prkennou podlahou

Prkenná podlaha je asi nejběžnějším vzorem, to ale neznamená, že si nemůžete vytvořit vlastní jedinečnou podlahu! Spojením různých materiálů a barev můžete do svého interiéru přinést trochu hravosti. Vždy se ale na místnost dívejte jako na celek. Máte už v místnosti hodně barev nebo vzorů? Najděte dobrou rovnováhu, jinak bude vypadat příliš hekticky.

POTŘEBUJETE PORADIT?

Vybrali jste si vzor, ale nevíte, zda jej můžete použít se svým vybraným materiálem? Pak požádejte o radu nejbližšího distributora

Související Články

21.11.2017

Překvapivý design podlahy dotváří renovační sen Joyce