Účinek barvy ve vašem interiéru: oranžová


Barva, kterou dáte svému interiéru, o vás říká mnoho. A co víc, některé barvy mají obrovský vliv na to, jakou atmosféru prostor vytváří. Proto je dobré se před zahájením práce s konkrétním barevným odstínem řádně zamyslet. Níže si můžete přečíst naši zprávu o účincích hlavní barvy spojované s podzimem: oranžové barvy.


Vřelá a vášnivá

Oranžová je výborná barva pro využití v interiéru. Je atraktivní, vřelá a působí jako zdroj energie. Oranžový interiér je pozitivní, živý a vzrušující. A co víc: existuje řada různých odstínů oranžové, z nichž každá má svůj vlastní charakter. To znamená, že můžete nalézt ten pravý odstín oranžové pro každý typ místnosti. Jasná oranžová je extravagantní a vyjadřuje teplo a pohodlí. Čím blíže je konkrétní odstín k červené, tím více energie a vášně přinese do místnosti.

Světlá a romantická

Oranžová může vyjádřit hravost a přitom současně vyzařovat klidnou a stylovou atmosféru. Světlejší odstín oranžové vytvoří měkčí, něžnější a romantickou atmosféru. Odstín oranžové blížící se více k měkké žluté vyzařuje eleganci a sofistikovanost, přičemž se světlejším odstínem barvy bude vaše místnost samozřejmě také vypadat větší.

Oranžové příslušenství přináší do moderního interiéru teplo a stylovost. Může jít například o obrazy, závěsy nebo koberce. Ovšem i malý barevný doplněk, jako je polštář nebo váza, může poskytnout důležitý barevný kontrast bez velké investice.


Halloweenské trendy

Když říjnové padající listí obarví venkovní svět paletou oranžové a hnědé, lidé si často přinášejí oranžovou barvu do svých kuchyní a obývacích pokojů. Velmi populárním trendem v tomto období je výzdoba domova jednou nebo více dýněmi nebo jinými různými oranžovými doplňky ve znamení Halloweenu. Popularita Halloweenu v našem regionu každoročně roste a s tím i popularita související oranžové výzdoby našich domovů.


Soulad s ostatními barvami

Jednou z výhod oranžové je to, že se snadno kombinuje s neutrálními barvami jako jsou béžová, různé odstíny špinavě bílé nebo hnědé zemní odstíny. Tato paleta do vašeho domova zaručeně přinese klidnou a přátelskou atmosféru. Oranžová a žlutá vytvářejí jasný, barevný efekt, zatímco spojení oranžové s bílou nebo šedou dodá místnosti pěkný elegantní vzhled.

Velmi příjemného efektu lze také dosáhnout využitím oranžové v převážně modrém nebo zeleném interiéru. Buďte ale opatrní: kontrastní barvy mohou v interiéru vytvořit dojem napětí a agresivity. Kombinace různých odstínů jasně oranžové může také vytvořit křiklavý a rušivý efekt. Lepší alternativou je spojení vřelého, jasného odstínu oranžové s měkkým, neutrálním odstínem jiné barvy.

Související Články

15.12.2016

17.10.2016

27.11.2016

13.07.2016