Vytvořte si svůj vlastní exotický ráj

Když přijdete po náročném dni domů, potřebujete často chvilku pro sebe. Hledáte pak doma svoje místečko, svou oázu klidu. Teď si můžete pomocí exotických interiérových trendů vytvořit opravdový ráj.


Uniknout náročnému dni a zcela se zenově sladit s přírodou - kvůli tomu nemusíte chodit ven. Existuje spousta dalších způsobů, jak zakomponovat divočinu do svého oblíbeného pokoje. Můžete k tomu využít například rostliny, tropické plakáty nebo etnické detaily. Tyto prvky můžete moc hezky spojit, ale i samostatně použité změní každou místnost.


Udělejte z outdooru indoor

Někdy někam vejdete a hned máte pocit, že něco chybí. Několik exotických rostlin nebo květin to vyřeší. Každá místnost hned získá barvu a charakter, na každém místě vzniká okamžitě jiná atmosféra. Rozjasňují a přináší „zvenčí“ teplo do útulného vnitřního světa. Můžete kombinovat tropické rostliny všech vůní a barev, nechte svou fantazii, ať se vyřádí. Nejste moc nadšeným „zahradníkem“ nebo je zapomenete občas zalít? V tom případě si vyberte popínavou rostlinu: ty jsou skoro nezničitelné!

 

 
Quick-Step Parkety Variano, dub královský šedý olejovaný, obývací pokoj

Příroda na stěně: opravdový poutač

Pokud rostliny nejsou vaším „šálkem čaje“, tak se vám třeba zalíbí nápadné tapety s potiskem listů. Tapety jsou opět zpět a dají se pořídit v nejrůznějších stylech a s nejrůznějšími potisky! Takže ať už si vyberete veselé ananasy ve stylu kreslených filmů nebo spíš elegantní, dramatické listoví ... Abyste ze své místnosti vyčarovali exotický ráj, je všechno možné.

Dávejte ale pozor na udržování rovnováhy. Když to přeženete, může se stát, že váš pokoj bude naopak méně útulný. Proto dejte exotický nádech jen jedné stěně nebo koutu. Tak vytvoříte ve svém interiéru opravdový poutač pro oči.
 
Quick-Step Vinyl Pulse Click, dub bavlna přírodní, jídelny

Cestujte doma do dalekých krajů

Tuto tropickou džungli můžete perfektně kombinovat s mimořádnými předměty a suvenýry, které jste si přivezli z exotických destinací. Dejte je na nápadné místo, aby vašemu prostoru okamžitě dodaly atmosféru. Často mají tyto předměty nádhernou geometrii a jejich čisté materiály perfektně doplňují přirozené prvky v interiéru. Můžete také kombinovat barvy džungle s etnickými potisky, abyste dosáhli dynamického efektu. Od koberce s domorodým vzorem až po povlak na polštářek v bohémském stylu: míchejte a kombinujte dle nálady, s radostí a hravostí!
 
Quick-Step Laminat Majestic, pouštní dub teplý přírodní, obývací pokoj

Objevte pod svýma nohama nový svět

Interiér není kompletní bez vhodné podlahy. Chcete ze svého domova opravdu udělat exotické místo, kde se necháte unášet sladkými sny? V tom případě celek zakončete přirozenými materiály. Například ratanem, (tropickým) dřevem, korkem a bambusem. Pohrajte si s mramorovým nebo koženým vzhledem pro dotek zvláštnosti.

Podlaha z tvrdého dřeva vnese do domu přírodu a autentičnost. Máte raději podlahu se snadnější údržbou? Luxusní vinyl nebo laminát jsou skvělé alternativy. Oba materiály bez problému kombinují tradiční vzhled a styl s uživatelským pohodlím. Navíc jsou opravdu odolné proti odření. Zkrátka - to nejlepší z obou světů!

Hledáte nápady? Podívejte se na naše Pinterest tabule TROPICAL trend a ETHNIC trend.

 

Extra tip:

Podlaha je základem interiéru a je potřeba si moc dobře rozmyslet, než se rozhodnete. Proto jsme vyvinuli Quick-Step FloorExplorer: online pomůcku, která vám ve třech jednoduchých krocích ukáže, jaká podlaha a styl interiéru se hodí k vašemu vkusu a osobnosti.
Top