Zaujměte výzdobou: ohromte své hosty těmito
tipy na vánoční výzdobu


Je tady nejúžasnější období roku... pro milovníky výzdoby! Těch pár posledních týdnů prosince má své kouzlo, ať už si rádi vyzdobujete domov stovkami třpytivých vánočních ozdob nebo jen rozvěšujete pár nenápadných stuh. Trochu jsme se porozhlédli a našli několik vynalézavých dekoračních nápadů pro sváteční období, které váš dům naplní sváteční atmosférou.

Potřebujete inspiraci pro výzdobu?

Jednou z mnoha skvělých věcí na svátečním období je to, že svůj domov obohatíte různými kouzelnými vánočními ozdobami. Asi máte někde schované krabice plné třpytivých vánočních věcí. Neužili jste si jich ale už dost? Nemyslíte si, že je na čase se s těmito starými ozdobami rozloučit a zvolit něco zcela nového? Vybrali jsme několik nápadů, se kterými můžete svou vánoční výzdobu stylově oživit.

Chcete mít pocit, že trávíte svátky v malé útulné chatě? Pak se podívejte na tyto inspirativní fotografie Malene Foss nebo se podívejte na #julmedhusefjell. Naplňte svůj domov různými přírodními dekorativními prvky, které vytvoří vřelou atmosféru horské chaty. Váš vánoční stromeček může být velkolepým ústředním dílem, které bude obklopeno dřevěnými ornamenty ve tvaru stromu, borovicovými větvičkami pověšenými na stropě a věnci z borovicových šišek. Případně můžete po domě rozmístit několik malých vánočních stromečků. Na pohovku můžete položit přikrývky z kožešiny a na zeď umístit desítky malých vánočních věnečků. No a samozřejmě nezapomeňte na jmelí!© Fotografie: Malene Foss: https://www.instagram.com/husefjell/ 

Proč si nevyrobit vlastní vánoční stromeček?

Vánoce by nebyly to pravé, kdyby vám interiér domova neoživily blyštivé ozdoby a pěkný vánoční stromeček. Kdo ale řekl, že vánoční stromeček musí mít jehličí, větve a kmen? S několika zbylými laminátovými deskami a řádnou dávkou kreativity si můžete vyrobit vánoční stromeček, který je mnohem originálnější a 100% jedinečný.

Jediné, co potřebujete pro tento upcyklační projekt, je lepidlo, pár podlahových desek, kolíčky na prádlo, barvu ve spreji nebo lak na nehty a přímočarou pilu. Jdeme na to! 

  • Krok 1: Nakreslete rozměry na podlahové desky. My jsme použili tyto: 60 x 7 (svislé prkno), 50 x 7 (vodorovné prkno), 40 x 7 (vodorovné prkno), 30 x 7 (vodorovné prkno), 20 x 7 (vodorovné prkno).
  • Krok 2: Nařežte desky. Boky můžete nařezat šikmo, aby výsledek vypadal ještě více jako vánoční stromeček.
  • Krok 3: Přilepte vodorovné desky na svislou desku.
  • Krok 4: Dodejte kolíčkům sváteční vzhled barvou ve spreji nebo lakem na nehty.
  • Krok 5: Nechte svůj nový vánoční stromeček a obarvené kolíčky uschnout.
  • Krok 6: Přilepte kolíčky na vánoční stromeček a zbytek stromečku ozdobte podle svých představ

Prostřete stůl pro vánoční večeři tak, že vašim hostům vyrazí dech

Úžasně vypadající stůl doplní dokonalý vánoční večer. Je to příležitost využít vše, co máte. Vytáhněte blyštivé příbory a vytvořte krásný stůl, který si budou vaši hosté pamatovat mnoho let. Abychom vás mohli inspirovat, sebrali jsme několik nápadů, které zaručeně zapůsobí.

Spojte se s přírodou! Využitím přírodních prvků vytvoříte u stolu příjemnou atmosféru a pocit důvěrnosti. Použijte dřevěné tácky nebo kroužky na ubrousky, které vyniknou, odlomte z vánočního stromečku pár větviček nebo jděte tradiční cestou borovicových šišek a bobulí. Ale nepřehánějte to. Na stole byste měli nechat dost místa pro předvedení svého lahodného vánočního jídla.

Jen proto, že slavíte tradiční svátky, váš jídelní stůl nemusí vypadat staře a konvenčně, že? Co takhle dodat mu moderní a minimalistický vzhled? Nechte bohatou vánoční večeři zářit na jednoduchých bílých talířích, jednoduše přidejte elegantní detaily v kontrastních barvách, jako jsou černá a měděná. Položte na stůl malé kuličky z bílého papíru, které odkazují na vánoční koule na stromečku a sněhové koule venku. Nebo dopřejte svým hostům pocit, že jsou králové a královny, se stolem v královském elegantním stylu. Zlaté talíře se stříbrnými příbory, malé zářivé doplňky a sklenice z krystalu naplněné šampaňským rozhodně dodají vaší večeři extra styl a vytvoří královskou atmosféru.

Chcete to něčím završit? Položte vedle každého talíře malý dáreček. Nemusí jít o nic luxusního ani drahého, stačí něco milého. Vaši hosté budou z vašeho pozorného gesta v sedmém nebi.

Související Články

03.07.2017

Nový trend 21. století: Naučte se upcyklovat!

24.10.2017

Malene našla dokonalou podlahu pro dům snů na kopci