5 nádherných nápadů pro kuchyně, které budete chtít využít


Pokud nějaká místnost odráží vaši osobnost, pak je to vaše kuchyň. Od rustikální po moderní, od minimalistické po energetickou a od jedné strany barevného spektra po druhou, kuchyně mají nekonečně různé styly a provedení. Jaký styl byste si vybrali vy? Našli jsme 5 inspirativních nápadů pro kuchyně, které povzbudí vaše snění.

Číslo 1: Teplá a přírodní

Klasika se snoubí se současností v této úžasně vypadající kuchyni ve venkovském stylu. Krásné béžové odstíny vinylové podlahy s motivem přírodního dubu vytvářejí příjemnou atmosféru v této rušné části domu. Kuchyň patří mezi nejdynamičtější místnosti domu, je to místo plné energie, dění a (inter)akce. Proto je vždy dobrý nápad přinést sem klidné prvky, které zajistí rovnováhu. A přesně to zajistí rustikální vzhled této podlahy v barvě kaňonový dub světle hnědý. Tato krásná vinylová podlaha dodává kuchyni i přírodní vzhled, který je podtržen znatelnými řezy pilou. Pokud se ve vaší kuchyni rodí zdravé, organické pokrmy, pak je tato podlaha přirozenou volbou. 

Pokud se chcete podívat na další inspirativní vinylové podlahy, navštivte tuto stránku věnovanou neomezeným možnostem vinylových podlah.

Číslo 2: Moderní tmavá

Skvělý způsob, jakým můžete přivést čistý a moderní interiér k životu, je jeho spojení s podlahou, která čiší charakterem a kontrastem. Podívejte se na tuto laminátovou podlahu s motivem hnědého dubu a krásnou hloubku, které bylo docíleno v této prostorné kuchyni. Místnosti dominuje dojem pevného dřeva, ale díky slunečnímu svitu dopadajícímu skrze velká okna působí místnost otevřeně, čerstvě a vzdušně – a to i přes tmavou barvu podlahy. Intenzivní hnědé odstíny dubu dokonale ladí s černými a bílými prvky elegantní kuchyně. Výsledkem je úžasná moderní kuchyň, která poutá pozornost každé návštěvy.

Dubové dřevo není jen elegantní a extrémně univerzální, je také velmi trvanlivé. O výhodách dubu si můžete přečíst zde.

Číslo 3: Půvabné odstíny bílé a šedé

Způsob, jakým se chováte v kuchyni, říká hodně o vaší osobnosti. Jste chaotický typ, který chce udělat vše najednou, nebo dobře organizovaný kuchař, který postupuje přesně dle podrobných pokynů? Ať tak či onak, v kuchyni během vaření vždy vznikne nějaký nepořádek. Ovšem moderní, uhlazeně vypadající kuchyň může pomoci zachovat klidnou a uvolněnou atmosféru, která vyvažuje stres a nepříjemnosti vznikající při kuchařském zápolení. Světle šedá vinylová podlaha této krásně vytvořené kuchyně ukazuje, jak uklidňující může být rušná kuchyň. Bílé panely skříněk prakticky ladí s vinylovou podlahou s motivem vápence, zatímco mírný nepoměr v dlaždicích vytváří dojem tepla a něžnosti. Společně tvoří dokonalou harmonii, která proniká do zbytku domu.

Pokud se chcete podívat na další inspirativní vinylové podlahy, navštivte tuto stránku věnovanou nekonečným možnostem vinylových dlaždic.

Číslo 4: Klasická krása

Dřevěné prvky v interiéru byly vždy synonymem intimnosti a útulnosti. Skvěle vypadající efekt dubu této laminátové podlahy v barvě dub jemný hnědá dokonale doplňuje tuto klasickou kuchyň. Dřevěný efekt je ještě více zvýrazněn použitím bílé a šedé ve zbytku místnosti. Béžová laminátová podlaha dodává kuchyni přirozený dojem stylu a nadčasové elegance, která nechává vyniknout detailnímu opracování skříněk a ostatních dřevěných povrchů. Mladí i staří se shodnou na tom, že tento design kuchyně vypadá elegantně, ovšem i živě a hravě.

Proč si rozhodně zamilujete dubovou podlahu? Přečtěte si o ní zde.

Číslo 5: Severský klid

Obohaťte svůj dům o skandinávskou DNA a vytvořte interiér, který působí lehce, sofistikovaně a módně. Tato stylová moderní kuchyň v černé, bílé a béžové je zhmotněním podstaty severského designu: organických materiálů, jednoduchých tvarů a zaměření na funkčnost. Okamžitě poté, co vejdete do místnosti, zapůsobí na vás laminátová podlaha v barvě borovice přírodní, která ale současně působí přirozeně a vyváženě. Pozoruhodný vzor borovicového dřeva přitahuje hodně pozornosti bez toho, aby zastiňoval zbytek interiéru. Jeho jemné béžové barevné variace jsou klidné a svěží, což dokonale doplňuje minimalistický design kuchyně. 

Pokud máte rádi skandinávský design, nenechte si ujít krásu různých borovicových podlah Quick-Step.

Související Články

24.10.2017

Malene našla dokonalou podlahu pro dům snů na kopci

02.06.2017

Projekt kuchyň: pohled na novou podlahu bloggerky Amber


Vyzkoušejte si nástroj FloorExplorer

Pečlivě vybraná podlaha tvoří základ každého krásného interiéru. Abychom vám usnadnili výběr té správné podlahy, nabízíme nástroj FloorExplorer. Tento online nástroj vám poskytne přehled všech podlahových možností dle vašeho stylu a osobnosti.

Vyzkoušejte jej hned teď! >