Dejte se do práce: 5 důvodů, proč jste renovaci 
oddalovali příliš dlouho
 


Renovační projekty... patříte mezi ty, kdo je neustále oddalují? Vždy existuje něco, co musíte zařídit nejdříve, správně? Špatně! Díky našim radám je oddalování konec. Přečtěte si těchto 5 důvodů, proč byste se měli dát do práce okamžitě, a poděkujte nám později.

Číslo 1: Když začnete dnes, ušetříte peníze

Jak všichni víme, renovace může představovat značnou investici. To je asi jeden z důvodů, proč se vám s ní nechce začínat, že? Pokud ovšem budete projekt neustále oddalovat, bude vás to stát ještě více. Je na čase, pustit se do toho, protože když začnete s přípravami a zjišťováním možností včas, budete si moci vybrat z většího množství stavebních firem a řemeslníků. Čím déle budete čekat, tím větší bude šance, že ty nejlepší nebo nejlevnější už nebudou k dispozici.

To ale není jediná finanční výhoda toho, že začnete nyní. Pokud potřebujete na financování renovace úvěr, toto je dobrá doba na to, získat skvělou nabídku. Podmínky jsou momentálně velmi zajímavé, ale situace už se obrací. Pokud budete několik měsíců čekat, váš projekt může být nakonec mnohem dražší.

Číslo 2: Po renovaci bude váš domov působit čerstvě a nově

Nový začátek, čistý start! Renovace vašeho domu může být tabula rasa, o které jste snili. Toto je vaše příležitost rozloučit se s tou malou a zastaralou kuchyní nebo tou opotřebovanou podlahou v jídelně a přivítat úžasný interiér, který jste vždy chtěli, nebo podlahu, na kterou jste se tak dlouho dívali. Renovace je jedinečná příležitost začít znovu a udělat věci přesně tak, jak chcete. Ten úžasný pocit toho, že bydlíte v úplně novém domě, můžete získat i bez toho, abyste předělali celý dům. Pokud jednoduše renovujete místnosti, ve kterých trávíte nejvíce času, například kuchyň nebo obývací pokoj, dodáte nový dojem celému domu.

Přemýšlejte tedy o výsledku jako o novém domově bez toho, abyste museli naložit všechny své věci do stěhovacího auta, bez balení a rozbalování desítek krabic a bez nutnosti měnit adresu u spousty společností a služeb.

Číslo 3: Renovace zvýší hodnotu vašeho domu

Investice od vlastního domu je vždy dobrá investice. Renovace je v zásadě vylepšení vašeho domova, které jednoznačně zvýší jeho hodnotu. I když svůj dům neplánujete prodat, je dobré vědět, že má slušnou cenovku, jen tak pro jistotu. Pokud tedy plánujete renovaci, myslete na potenciál, který váš dům má, a zjistěte, jak z něj získat maximum. Udělejte si souhrn silných a slabých stránek domu a optimalizujte je. Pokud je to možné, zvětšete místnosti, případně udělejte opak a vytvořte extra místnosti tím, že jednu velkou místnost rozdělíte na dvě menší. Přineste do místnosti více světla tím, že starou, tmavou podlahu vyměníte za podlahu se světlejší barvou. Nová podlaha dokáže proměnit celou místnost a vytvořit úplně jinou atmosféru. Jste zvědaví, co dokáže nová podlaha udělat s vaší místností? Nahrajte snímek do nástroje RoomViewer a slaďte místnost s různými podlahami.

Podívejte se na nástroj RoomViewer >

Číslo 4: Už žádné trapné chvíle s návštěvami

Řekněme si to upřímně: nemůžete k sobě pořád zvát šest kamarádů, abyste se dívali na fotbal v tom zastaralém obýváku, do kterého se sotva vejdete vy, vaše partnerka a možná jedna nebo dvě kočky. A ta večeře o pěti chodech, kterou jste chtěli připravit pro celou rodinu? Možná trochu příliš ambiciózní plán vzhledem k tomu, že se vaše kuchyň z roku 1979 rozpadá a představuje požární nebezpečí pro celou vaši ulici. 

Je na čase se s těmito trapnými chvílemi vypořádat a udělat něco pro sebe, své budoucí hosty a pro sousedy. Vytvořte si místo, na které budete pyšní. Můžete si hovět v prostorné televizní místnosti, ve které můžete přivítat všechny své fotbal milující kamarády najednou. Můžete být kuchařem nebo kuchařkou v kuchyni, ze které vycházejí úžasné pokrmy, nebo mít příjemnou jídelnu, ze které vaši hosté nebudou chtít odejít. Varujeme vás ale: je dost možné, že budete mít v blízké budoucnosti mnohem více návštěv.

Číslo 5: Váš životní styl se změnil

Zamyslete se chvíli a představte si sebe, když jste se nastěhovali do domu, ve kterém nyní bydlíte. Nebo si zkuste vzpomenout na to, co byla vaše poslední renovace. To už je nějaká chvíle, že? A teď si představte, jak moc se váš život tehdy lišil od toho současného. Kolik dětí od té doby přibylo v rodině? Co takhle dopřát dětskému pokoji pro vaše novorozené pěknou a měkkou vinylovou podlahu? Jak dlouho už to je, co jste naposledy využili tu posilovnu, kterou jste museli mít před 15 lety? Nebo se děti odstěhovaly a nyní můžete konečně položit tu dřevěnou podlahu, kterou jste vždy chtěli.

Jak se vyvíjí váš život, mění se i váš životní styl – a to včetně vašich potřeb a priorit. O věci, které pro vás tehdy byly důležité, se nyní vůbec nestaráte a naopak. Když přestanete s odkládáním a začnete na té renovaci pracovat hned teď, budete moci znovu využít celý potenciál svého domova. Zasloužíte si dům, který je přizpůsoben vašemu aktuálnímu životnímu stylu, každému členu vaší rodiny a věcem, které jsou pro vás důležité právě teď.

Související Články

24.10.2017

Malene našla dokonalou podlahu pro dům snů na kopci

02.06.2017

Projekt kuchyň: pohled na novou podlahu bloggerky Amber