Snadné vylepšení domova

5 základních tipů

Vylepšení vašeho domova nemusí nutně znamenat velké renovace a velké investice. Někdy tajemství úspěchu spočívá v detailech. Uvažujete o vylepšení své domácnosti? Zde je pět nápadů, jak začít.

1. Zvolte si, co chcete vylepšit

Vylepšení vašeho domova může vypadat jako náročný úkol. Nemusíte však dělat všechno najednou. Ani Řím nebyl postaven za jeden den: pusťte se nejprve do jedné místnosti. A vždy dobře plánujte, abyste dosáhli co nejlepšího celkového výsledku! Nevíte, kde začít? Zde je několik zajímavých projektů pro vaši inspiraci.

2. Proveďte si průzkum

Nejste si jisti, jaký styl či směr vybrat? Proveďte si průzkum a začněte svůj projekt vytvořením koláže s různými návrhy. Poté se rozhodněte, co vás skutečně zaujalo a jaké kousky, barvy, textury a materiály by se mohly stát základem vašeho návrhu. V ideálním případě skončíte s použitelnou paletou kompatibilních barev, textur a materiálů, která vám pomůže s vašimi budoucími rozhodnutími.

3. Položte novou podlahu

Nová podlaha dokáže naprosto proměnit celou místnost. Je to rychlý a snadný způsob, jak dodat hodnotu vašemu domu, i když nalezení té správné podlahy není vždy snadné. Proto jsme vyvinuli nástroj Prohlížeč podlah, kde stačí splnit tři jednoduché kroky a získáte přehled podlah a stylů interiéru, které se hodí k vaší osobnosti.

Výměna podlahy neznamená, že musíte strávit své vzácné víkendy prací na kolenou a s hromadou nářadí vedle sebe. Naše laminátovévinylové podlahy a podlahy z tvrdého dřeva se snadno pokládají. Pokud má vaše stará podlaha rovný povrch a nebude se rozpadat, nemusíte se jí dokonce ani zbavovat: jednoduše na ni položíte novou! V závislosti na tom, pro jaký typ podlahy se rozhodnete, mějte na paměti, že musíte správně připravit podkladní vrstvu.

Prohlédněte si všechny naše podlahy

4. Přidejte trochu barvy

Trocha barvy dokáže udělat divy. Čerstvá vrstva bílé barvy nebo jiného barevného odstínu na vašich stěnách dokáže s obytným prostorem udělat zázraky. Rozhodněte se, jaký vzhled a dojem chcete předat a ukázat ve své domácnosti svou osobnost. Objevte některé osvědčené kombinace na našich stránkách s tipy pro váš interiér.

5. Vyberte správné osvětlení

Osvětlení je nezbytné pro celkovou atmosféru domácnosti. Dobře osvětlená místnost je lákavá, vřelá a vítající. Podporuje lidi k tomu, aby zde setrvali. Vždy využijte více zdrojů světla, skládající se z různých vrstev, které se doplňují. Dodejte také stmívač. Takové uspořádání vám umožní flexibilitu v závislosti na denní době nebo vaší náladě, a také šetří energii.

Proč také nepřidat nějaké svíčky? Svíčky jsou vhodné pro každou místnost, od obývacího pokoje až po koupelnu. Jejich měkké světlo vytváří uvolňující a uklidňující atmosféru.

Související Články

19.07.2018

Jak vytvořit útulný domov