Plovoucí podlaha versus lepená instalace: klady a zápory

Rozhodli jste se instalovat dřevěnou podlahu a nejste si jisti, zda si vybrat plovoucí nebo lepenou instalaci podlahy? Máme dobré zprávy: obě metody jsou skvělé, když zvážíte jejich pro a proti. Rádi pro vás zvýrazníme rozdíly, abychom vám pomohli správně se rozhodnout pro váš projekt nové podlahy a ukázali vám, jak začít.

Instalace plovoucí podlahy: snadný způsob s několika body, kterým, je nutné věnovat pozornost

Plovoucí podlaha se instaluje spojováním (zacvakáváním) dřevěných prken na zámek k sobě na podkladu či stávající podlaze. Plovoucí podlaha doslova plave nad povrchem, proto je dobrá podložka zásadní, aby se minimalizovala pružnost, snížil zvuk vznikající při chůzi a zabránilo průhybům (a rychlejšímu opotřebení).

Podložka také vyrovnává malé nedokonalosti na podkladu, přesto se doporučuje jej před zahájením instalace co nejvíce vyrovnat. I malá příprava podkladu může znamenat velký rozdíl v celkovém konečném výsledku. Použitím zábrany proti páře zabráníte pronikání zemní vlhkosti vaší plovoucí dřevěnou podlahou.

Je místnost vystavena významnému kolísání teploty nebo vysoké vlhkosti? V takovém případě může být bezpečnější vybrat si lepenou instalaci, aby se zabránilo zkroucení a prohnutí.


Objevte naše vysoce kvalitní podložky


Klady a zápory instalace plovoucí podlahy

Plovoucí podlaha má určité výhody, obzvláště pokud si podlahu chcete položit sami.

Za prvé je instalace plovoucí podlahy mnohem rychlejší. Za druhé je obvykle levnější, protože s touto metodou je využití služeb profesionálního podlaháře spíše z důvodu pohodlí než nutnosti. A za třetí, v případě problému je odstranění a oprava plovoucí podlahy daleko snadnější.

Instalace plovoucí podlahy: jak začít

Pokud si vyberete instalaci plovoucí podlahy, je zásadní, abyste použili správnou podložku pro váš konkrétní projekt. Nejste si jisti, jakou podložku použít? Tato praktická příručka vám určitě vše vysvětlí!

Jakmile si vyberete podložku a nachystáte si vybavení (ruční pilu či přímočarou pilu a nesmírně praktickou montážní sadu pro dřevěné podlahy vše v jednom), můžete začít.

Toto výukové video vás provede jednotlivými kroky postupu!Lepené dřevěné podlahy: o něco složitější provedení, o něco lepší konečný výsledek

Na rovinu: lepení dřevěné podlahy vyžaduje určitou zručnost. Když však máte určité zkušenosti s pokládkou podlah a nevadí vám strávit dost času a určitý nepořádek, můžete ji instalovat i sami. Hlavní rozdíl oproti plovoucí instalaci? Lepená dřevěná podlaha je trvale fixována. Je to tedy vhodné mít na paměti, pokud by mělo někdy dojít k odstranění části podlahy pro účely oprav podkladu, tato prkna poté budou pravděpodobně nepoužitelná. Jinak řečeno: poskytuje nejlepší konečný výsledek.

Klady lepení dřevěných podlah

I když je každá dřevěná podlaha Quick-Step navržena pro snadnou a bezespárovou instalaci s maximálním pohodlím, lepení jim dodává o něco větší pocit luxusu. Lepená dřevěná podlaha nabízí nesrovnatelnou stabilitu a zvuk vznikající při chůzi je minimální. Maximalizuje vaše zisky se systémy podlahového topení a umožňuje vaší podlaze dýchat a roztahovat se s kolísáním teploty bez rizika zkroucení. A silné lepidlo udrží vaši podlahu na místě i při vlhkých podmínkách.


Získejte vše, co potřebujete pro lepenou instalaci


Lepení dřevěných podlah: jak začít

Abyste mohli začít, budete kromě správného množství podlahových desek (doporučuje se 5 % navíc ke kompenzaci ztrát při řezání), potřebovat již jen zubovou stěrku na dřevěné podlahy a naše lepidlo na parkety Quick-Step. Toto speciální lepidlo vám jednoznačně nabídne podlahu s doživotním pohodlím.

Přehrajte si postup instalace na videu níže!


Související Články

15.07.2021

Celková cena laminátové, dřevěné a vinylové podlahy: přehled

28.05.2021

Vinylová podlaha se zámky: dokonalá podlaha pro domácí kutily

27.05.2021

Podlahy s dřevěným efektem pro jedinečné teplo domova