Jak může modrý obývací pokoj působit také teplým dojmem

Modrá barva byla vždycky spojována s klidem, pohodlím nebo dokonce se spirituálním osvícením. Jedná se rovněž o nejstudenější odstín v barevné škále. V kombinaci s teplými přírodními odstíny vám však modrá může pomoci s přeměnou domova na teplé hnízdečko. Laminátové a vinylové kolekce společnosti Quick-step se k tomu perfektně hodí.

Ať už se jedná o blankytně modrý odstín, který vás přenese na exotické pláže, nebo tajemné indigo evokující hluboký spirituální pocit, modrá barva má mnoho odstínů, přičemž každý z nich vyvolává odlišný dojem. Není tedy divu, že svět designu a interiérů modrou barvu nadšeně vítá. Nebesky nebo petrolejově modrou lze například spatřit v koupelnách a ložnicích celého světa, a to kvůli jejich zklidňujícím účinkům.

 

Bydlení v modrém

A teď si modrá našla cestu také do našich obývacích prostor. Ačkoliv je považována za „studenou“ barvu, může existovat v mnoha odstínech. Může mít teplejší či studenější podtón, a to v závislosti na kombinaci barev a materiálů v dané místnosti. Na celkový dojem vytvářený odstínem, který jste si vybrali, bude mít vliv například také podlaha, jakou si zvolíte. Naše laminátové a vinylové kolekce nabízíme v mnoha různých dřevěných vzorech potrhujících požadovanou atmosféru.

Níže naleznete pár tipů pro použití modré ve vašem obývacím pokoji:

  • Přejete si útulnější obývací pokoj? Zkombinujte tmavě modré stěny s teplým dřevem.

  • Toužíte po pohodlí a bezpečí? Pohrajte si s doplňky v teplých, zemitých tónech, jako je kaštanově červená, čokoládově hnědá a okrově žlutá. Nebo kombinujte s přírodními materiály, jako je ratan či kamenina. /li>
  • Chcete mít pokoj jen decentně modrý? Namísto modrých zdí si vyberte výraznou modrou pohovku nebo dekorace, jako je rukodělná keramika v delfské modři nebo sytě tyrkysové.

  • Oblíbili jste si skandinávský design? Zkombinujte pastelově modrou se světlým dřevem. Světlé odstíny modré pomáhají změkčit šedivý tón podlahy, zatímco dlaždice nebo hladký betonový vinyl mohou zvýraznit účinek studených modrých tónů. Pokud si přejete dosáhnout ještě chladnější městské atmosféry, můžete tento vzhled kombinovat s prvky z oceli a černého kovu.

Jinými slovy, pro každý typ osobnosti existuje odstín modré. A stejně tak pro každý vkus najdete podlahu Quick-Step.

Zasněte se nad těmito úžasnými podlahovými designy.

Vyzkoušejte nástroj RoomViewer