Nový minimalismus a teplý zenový interiér domácnosti

Uplynulý rok nás naučil mnoha věcem a jednou z nich je nepochybně důležitost dobrého interiérového designu. V době, kdy jsme museli pracovat z domova a vyrazit si za zábavou nebylo možné, se mnozí z nás začali dívat na své domovy novýma očima. Výsledkem je návrat k minimalismu. Tentokrát jsme však jeho typickou sterilitu vyměnili za teplo a měkkost, abychom vyvážili povinné dodržování vzdálenosti mezi lidmi.

„Zpět k základům“, „méně je více“… Minimalismus nás v podstatě vrací jen k tomu nejnutnějšímu. To svým způsobem zahrnuje také návrat k přírodě a využití přírodních materiálů. Například parketové podlahy nyní zažívají comeback. Chcete si vytvořit minimalistickou ložnici, která vyzařuje teplo? Vyberte si dřevo ve světlém odstínu a dosáhněte onoho typického vzhledu zenového interiéru.

Objevte parkety Quick-Step

Zbavit se nepotřebného a „vyvolat radost“

Říká vám něco Marie Kondo a její metoda KonMari? V několika posledních letech se toto japonské umění úklidu stalo velmi populárním na celém světě a není to náhoda. Odborníci na úklid se shodují na tom, že pokud se zbavíme zbytečných věcí, je to nejlepší způsob, jak docílit duševní pohody a znovu nabýt pocitu kontroly.

To také vysvětluje přitažlivost minimalismu. Jeho cílem není idealizovat prázdnotu, ale vytvářet prostory, které přinášejí klid a zenovou atmosféru. Motivuje nás, abychom spotřebovávali jen to, co skutečně potřebujeme, a investovali do udržitelných výrobků, které zvyšují kvalitu našeho života dlouhodobě a mají co nejmenší dopad na planetu.


Měkký namísto sterilního

Globální pandemie v letech 2020–2021 nás všechny naučila, co znamená nutnost dodržovat odstup. Není tedy překvapením, že více než kdy předtím vyhledáváme blízkost. V minimalistickém interiérovém designu se to projevuje odklonem od sterilního černobílého designu interiéru 90. let směrem k teplejším tónům béžové, barvě písku a pudrovým odstínům. Celkový dojem dotvářejí prvky příjemné na dotek, jako jsou měkké koberečky a ručně pletené zboží.

Návrat k přírodním materiálům je také důvodem, proč se v našich interiérech častěji objevuje dřevo, a to nejen ve formě dřevěného nábytku, ale také jako součást podlah, stěn a stropů. Dřevo v kontrastu a kombinaci s minimalistickými liniemi, organickými tvary a světlými barvami přináší tolik ceněný pocit hřejivého tepla a přirozené blízkosti.


Klid, po kterém se můžete procházet

V důsledku tohoto měnícího se pohledu setrvale roste poptávka po dřevěných parketových podlahách. V současnosti jsme zejména svědky příklonu ke světlým dřevěným materiálům navozujícím pocit světlosti a prostornosti. V oblasti podlah jsou oblíbené zejména dřevěné materiály ve světlých tónech téměř bez suků a prasklin. Vytvářejí ideální základ pro zenový interiér, v němž jsou čistota a poklid na prvním místě, a vnášejí přirozený cit pro různost a detail.


Váháte, zda zenové pojetí parketové podlahy zapadne do vašeho interiéru? Přesvědčte se sami s pomocí našeho nástroje RoomViewer.

Vyzkoušejte RoomViewer

Související Články

15.09.2021

Inspirace pro malé místnosti: od podlahových desek po dekoraci