Go to content Go to search
Dřevěná podlaha Quick-step v kuchyni

DŘEVĚNÁ PODLAHA VS.
VINYLOVÁ PODLAHA

Podrobné srovnání

Syntetické nebo přírodní, výhody vinylové a dřevěné podlahy

Vinylová a dřevěná podlaha jsou dvě strany jedné mince. Obě podlahy mají velmi odlišné vlastnosti: například dřevo nemůže být z hlediska autenticity překonáno. Vinylové podlahy jsou naopak praktické, protože jsou 100% voděodolné. Vinylové a dřevěné podlahy však mají rozhodně jedno společné: úžasný vzhled. Chcete-li se podrobně seznámit s vlastnostmi jednotlivých typů podlah, podívejte se na komplexní srovnání níže.

Vlastnosti

Vinylové podlahy

Dřevěné podlahy

Složení

Syntetické PVC

Třívrstvé zpracované dřevo s ochrannou vrstvou

Vzhled

Přirozený vzhled

Autentická krása

Odhlučnění

Měkké a tiché díky více
vrstvám tlumícím zvuk

Se správnou podložkou                                                               

Podlahové vytápění

Vhodné, účinně vede teplo

Vhodné, účinně vede teplo

Voděodolné

100% voděodolné

Nevhodné do vlhkých prostor                                                 

Odolnost proti poškrábání

Velmi odolné proti poškrábání a skvrnám

Odolnost proti poškrábání a skvrnám

Instalace

Snadná a rychlá instalace

Snadná a rychlá instalace

Údržba

Snadné standardní čištění

Olejovaná dřevěná podlaha vyžaduje zvýšenou péči

Rozpočet a záruka

Výhodná cena, záruka až 25 let

Vyšší cena, doživotní zárukaVyzkoušejte si nástroj FloorExplorer

Krása překonávající vaše nejvyšší očekávání


Reálné nebo syntetické: spolehlivé bez ohledu na to

Jaký je rozdíl mezi vinylovými a dřevěnými podlahami? Jedny jsou přírodní, druhé syntetické, ale v obou případech se jedná o vysoce kvalitní, odolné a krásné podlahy.

Vinylová podlaha se skládá z několikavrstvých složek z PVC a laminátu, díky čemuž vznikne extrémně odolná podlaha, která je 100% bez škodlivých ftalátů.

Naproti tomu, podlaha z tvrdého dřeva je zcela přírodním produktem. Dřevěné podlahy Quick-Step jsou z kompozitního dřeva. To znamená, že se skládají z dřevěného nebo HDF jádra s vrchní dubovou vrstvou, pokrytou ochranným povrchem.


Nenucená krása a smysl pro detail

Ať už dáváte přednost nadčasovému klasickému designu, nebo se chcete ve svém interiéru odvázat, najdete vinylovou nebo dřevěnou podlahu podle svého vkusu.

Vinylové podlahy nabízejí více možností designu: různé barvy, širokou škálu textur a možnost volby mezi vzhledem dřeva a kamene.

Pro autentičnost, kterou nelze překonat, jsou dřevěné podlahy tou správnou volbou. Jsou k dispozici v mnoha různých barvách, odstínech a druzích dřeva, takže si určitě vyberete tu, která bude vyhovovat vašemu stylu.

Odolné vinylové podlahy Quick-step podrobně
#Loading#

Každodenní krása a pohodlí vinylu a dřeva


Žádné škrábance, žádné skvrny, žádný stres!

Vinylová podlaha je odolnější proti nárazu a poškrábání než dřevo. To platí jak pro podlahu Alpha Vinyl, tak pro podlahu Vinyl Flex, i když je tu jeden rozdíl: na podlahu Alpha Vinyl můžete upustit i těžký předmět, aniž byste podlahu poškodili. Povrch podlah Vinyl Flex je o něco měkčí a křehčí.

Dáváte přednost tvrdému dřevu? Žádné obavy: díky speciální vrstvě odpuzující vlhkost a špínu jsou naše dřevěné podlahy odolnější než jiné.


Teplé a tiché, pro maximální pohodlí

Oba typy podlah jsou také vhodné pro podlahové vytápění, i když vinylové jsou o něco účinnější. Vinylové podlahy jsou vynikajícími tepelnými vodiči.

A jsou také tiché! Vinylové podlahy tlumí nežádoucí hluk od podpatků, bot, tenisek a tlapek. Podlahy z tvrdého dřeva jsou obecně o něco méně tiché – ale se správnou podložkou také pohlcují a minimalizují hlučný zvuk kroků.


A co voda?

S technologií Wood for Life mají podlahy z tvrdého dřeva Quick-Step zvýšenou odolnost proti vlhkosti, která chrání jejich autenticitu, ale nejsou plně odolné proti vodě.

Chcete, aby vaše koupelna nebo kuchyň vypadala jako ze dřeva? Naše kolekce vinylových podlah mají přesně to, co potřebujete: úžasný vzhled a 100% voděodolnost: technologie odpuzující vodu v kombinaci s patentovaným zámkovým systémem Uniclic (Multifit) zabraňuje poškození vaší vinylové podlahy vodou.

Podlaha Quick-step z tvrdého dřeva v obývacím pokoji
#Loading#

Instalace:
Na zámek nebo lepená


Ať už dáváte přednost jakémukoli způsobu instalace (volnému položení nebo přilepení), vinylové podlahy a podlahy z tvrdého dřeva se nesmírně snadno instalují díky našemu inovativnímu zámkovému systému Uniclic (Multifit). Ve skutečnosti se dřevěné i vinylové podlahy Quick-Step instalují tak snadno, že to zvládnete sami! Pokud dáváte přednost pomoci profesionála, rádi vám pomůžeme najít nejbližšího certifikovaného odborníka Quick-Step.

Vinylové podlahy jsou vhodné zejména pro renovace, protože jsou velmi tenké a lze je pokládat na stávající podlahu. Pokud použijete podlahu Alpha Vinyl, může být stávající podlaha dokonce nerovná! Takže nemusíte odstraňovat ani původní podlahu – co může být jednoduššího?

Jak nechat dřevěnou nebo vinylovou podlahu zazářit


Vinylové podlahy se snadno čistí. Stačí pravidelně vysávat a vytírat vlhkým hadrem a čisticím přípravkem, například tím z čisticí soupravy Quick-Step.

Podlahy z tvrdého dřeva vyžadují trochu náročnější údržbu. Zvláště olejované dřevo je třeba pravidelně ošetřovat údržbovým olejem – ale budete to dělat s láskou, abyste zachovali jeho úžasný vzhled.

Snadno čistitelná podlaha

Podlaha pro váš rozpočet,
cenově dostupné vinylové podlahy vs.
autentické dřevo

Autentická podlaha z tvrdého dřeva je přírodním a špičkovým produktem, a proto je její cena vyšší. Chcete krásu vzhledu dřeva, ale za příznivější cenu? Pak je vinylová podlaha tou správnou volbou.

Ať už si vyberete jakoukoli podlahu, vinylové i dřevěné podlahy Quick-Step mají extrémně dlouhou záruční dobu: až 25 let na vinylové podlahy a doživotní záruku na tvrdé dřevo.

Vinylová podlaha Quick-step v domácí kanceláři
#Loading#
Dřevěná podlaha Quick-step v domácí kanceláři
#Loading#

Pomozte mi vybrat si mezi:
vinylovou a dřevěnou podlahou

Stále si nejste jisti, který typ podlahy je pro váš projekt nejvhodnější? Vyzkoušejte náš online nástroj FloorExplorer. Stačí odpovědět na 4 jednoduché otázky a náš nástroj vás dovede ke správnému typu podlahy a vybere ideální podlahu z našeho sortimentu.


Vyzkoušejte si nástroj FloorExplorer

Související Články