Go to content Go to search

DŘEVĚNÉ VS. LAMINÁTOVÉ PODLAHY

Podrobné srovnání

Jsme tu, abychom vám pomohli srovnat výhody laminátové a dřevěné podlahy

Může být obtížné zjistit, která podlaha nejlépe vyhovuje vašim požadavkům, zda laminátová nebo dřevěná. Obě podlahové krytiny jsou atraktivní a špičkové kvality. Závěr: pokud si ceníte především autenticity, není nad dřevěnou podlahu. Pro snadnou údržbu a cenově výhodnou alternativu je laminátová podlaha tou správnou volbou.

Vlastnosti

Laminátové podlahy

Dřevo

Složení

HDF s potištěnou designovou vrstvou

Třívrstvé zpracované dřevo s ochrannou vrstvou

Vzhled

Designy a struktury věrné přírodě

Autentická krása

Odhlučnění

Se správnou podložkou

Se správnou podložkou také lepší absorpci zvuku       

Podlahové vytápění

Vhodné, účinně vede teplo

Vhodné, účinně vede teplo

Voděodolné

Voděodolné řady lze použít v
kuchyních a koupelnách

Nevhodné do vlhkých prostor

Odolnost proti poškrábání

Výjimečně odolné proti poškrábání a skvrnám

Odolnost proti poškrábání a skvrnám

Instalace

Snadná a rychlá instalace

Snadná a rychlá instalace

Údržba

Snadné standardní čištění

Olejovaná dřevěná podlaha vyžaduje zvýšenou péči

Rozpočet a záruka

Výhodná cena, záruka až 25 let

Vyšší cena, doživotní zárukaVyzkoušejte si nástroj FloorExplorer

Podlahy, které vydrží: laminátové a dřevěné podlahy


Kvalitní dřevo, ať už si vyberete kteroukoli variantu

Hledáte teplou, pevnou a kvalitní podlahu, na kterou se můžete spolehnout? Laminátové i dřevěné podlahy jsou solidní varianty.

Laminátové a dřevěné podlahy jsou oba typy podlah, jejichž jádrem je dřevo. V případě laminátové podlahy se jedná o HDF – desku z vysokotlakého lisování jemných vláken z obnoveného dřeva, která je opatřena potištěnou designovou vrstvou.

Dřevěné podlahy Quick-Step jsou naopak vyrobeny z dubové horní vrstvy a z kompozitního dřeva, a jsou opatřeny ochranným povrchem.


Nenucená elegance v každém detailu

Vždy jste snili o teple pravé dřevěné podlahy? Pak vám bude nejlépe vyhovovat dřevěná podlaha. Jsou k dispozici v široké škále barev a druhů dřeva – přirozená variabilita, která je možná pouze u dřevěných podlah. Určitě najdete takovou, která skvěle doplní váš interiér!

Milujete vzhled dřevěné podlahy, ale hledáte úspornější variantu? Nemějte obavy: laminátové podlahy Quick-Step jsou díky jemné struktuře povrchu a jemné kresbě mimořádně realistické a mají věrný přírodní vzhled. Podívejte se například na naši kolekci Capture: téměř k nerozeznání od pravého dřeva!

Odolné dřevěné podlahy Quick-step podrobně
#Loading#

Každodenní pohodlí a teplo laminátové a dřevěné podlahy


Bezstarostné pohodlí, ať už si vyberete cokoli

Pokud jde o teplo a pohodlí, laminátové a dřevěné podlahy jsou bezkonkurenční – ačkoli obě mají jiné silné stránky.

Rádi chodíte po domě bosí, ale nesnášíte studené nohy? Laminátové i dřevěné podlahy dobře spolupracují s podlahovým vytápěním, i když laminátové podlahy mají o něco lepší účinnost.

Bydlíte v bytě nebo jen nemáte rádi, když vaše podlaha odráží spoustu zvuků? Laminátové i dřevěné podlahy výborně tlumí hluk. Pro laminátovou podlahu je zásadní správná pěnová podložka. Pro dřevěnou podlahu je vhodná podložka také prospěšná, ale přirozeně lépe tlumí zvuk.


A co voda?

Chcete podlahu umístit do vlhkého prostoru, například do kuchyně? Pak je laminátová podlaha tou správnou volbou – díky vodotěsným drážkám jí voda neprosakuje. Navzdory svému úchvatnému vzhledu se dřevěná podlaha neslučuje s (velkým množstvím) vody.


Bojíte se škrábanců? Nebojte se!

Laminát je přirozeně odolnější proti nárazu a poškrábání než tvrdé dřevo. Je vašemu srdci bližší autentická dřevěná podlaha? Nezoufejte: díky speciálnímu ošetření jsou naše dřevěné podlahy odolnější než většina ostatních. A díky vrstvě odpuzující vlhkost a nečistoty se nemusíte obávat ani odolnosti dřevěných podlah.

Laminátová podlaha Quick-step classic v hale
#Loading#

Váš laminátové nebo dřevěné podlahy
nainstalované na jedno zacvaknutí


Oba typy podlah se velmi snadno instalují, stačí je zacvaknout! Pro laminátové podlahy je nejvhodnější plovoucí instalace s podložkou. V případě podlah z tvrdého dřeva je na vás, jestli bude plovoucí nebo lepená.

A co je na tom nejlepší? Pokud je podklad rovný, lze laminátové i dřevěné podlahy instalovat na stávající podlahu a ušetřit si tak starosti s jejím odstraňováním! Protože je to tak snadné – vždyť je stačí zacvaknout k sobě – je možné instalovat laminátové a dřevěné podlahy svépomocí.

Pokud dáváte přednost jistotě, že tuto práci svěříte profesionálům, rádi vám pomůžeme najít nejbližšího certifikovaného odborníka Quick-Step.

Čistá podlaha, čistý domov


Laminátové podlahy se snadno čistí: stačí vysavač, mop s vlhkým hadrem a správné čisticí přípravky! Na druhou stranu, aby si podlaha z tvrdého dřeva zachovala svou krásu, potřebuje trochu něžné láskyplné péče.

Lakované dřevěné podlahy vyžadují pouze standardní čištění díky kombinaci technologie ‘Wood for Life’ a několika vrstev laku.

Olejované dřevěné podlahy vyžadují zvláštní péči – měly by být také pravidelně ošetřovány čisticími prostředky a olejem pro údržbu od výrobce.

Snadno čistitelná laminátová podlaha

Cenově dostupný laminát,
autentické dřevo

Autentičnost dřevěné podlahy nic nepřekoná, ale je za vyšší cenu. Milujete tento vzhled, ale hledáte úspornější variantu? Pak jsou laminátové podlahy tou správnou volbou!

Ať už se rozhodnete jakkoli, nemusíte se obávat. Na laminátové i dřevěné podlahy Quick-Step se vztahuje extrémně dlouhá záruka: až 25 let na laminátové a doživotní záruka na dřevěné podlahy.

Laminátová podlaha Quick-step v domácí kanceláři
#Loading#
Dřevěná podlaha Quick-step v domácí kanceláři
#Loading#

Co si mám vybrat:
laminát nebo dřevo?

Stále si nejste jisti, který typ podlahy je pro váš projekt nejvhodnější? Vyzkoušejte náš online nástroj FloorExplorer. Stačí odpovědět na 4 jednoduché otázky a náš nástroj vás dovede ke správnému typu podlahy a vybere ideální podlahu z našeho sortimentu.


Vyzkoušejte si nástroj FloorExplorer

Související Články