Čekáme miminko – jak máme připravit svůj domov

Devět měsíců předtím, než se miminko narodí, můžete využít k přípravám. Nejen dětský pokoj, ale v podstatě všechny místnosti musí být uzpůsobeny pro přivítání malého dítěte.Praktická opatření do dětského pokoje

Dětský pokoj by měl stimulovat představivost dítěte a přitom poskytovat klidné prostředí. Mějte na paměti, že pokoj zůstane stejný, ale dítě poroste a časem se mu možná přestanou líbit bleděmodré či růžové stěny. Nejlepší volbou jsou svěží, uklidňující barvy a k nim několik vtipných doplňků, které promění pokoj v dětský ráj.

Také je důležité vybrat do dětského pokoje správnou podlahu. Podlaha by se měla snadno čistit a měla by být vhodná i pro alergiky. Měla by být jemná na omak, aby po ní mohly děti lézt a aby si na ní mohly hrát. Další výhodou je podlaha, která tlumí zvuk kroků, abyste mohli nerušeně kontrolovat spící miminko.

Je váš domov dostatečně odolný proti poškození?

I to nejmenší miminko má spoustu věcí, které zabírají mnoho místa. V kuchyni budete muset udělat prostor pro lahvičky, v koupelně pro přebalovací pult a v obývacím pokoji pro kolébku nebo ohrádku. Předměty, které vyžadují „opatrnou manipulaci“, odložte na bezpečné místo zejména v období, kdy vaše miminko začne lézt a podnikat dobrodružné výpravy po domě.

Až bude vaše batole pořádat automobilové závody, budete také muset připravit svou podlahu . Měla by být odolná vůči poškrábání, voděodolná a měla by se snadno udržovat. Nejlepší volbou je laminát či vinyl.

Potřebujete nejprve inspiraci? Vyzkoušejte našeho Poradce pro výběr podlahy.