Co můžete udělat se dřevem ze staré podlahy?

Léto je tady. Skvělá doba na případné větší úpravy interiéru. Nová podlaha může vašemu domovu vdechnout nový život. Co však udělat se starými dřevěnými podlahovými prkny? Podívejte se, jak se dají využít.


DIY - What can you do with your old floor?

Dvakrát měř a jednou řež

Jsou vaše podlahová prkna ještě v dobrém stavu a chtěli byste je prodat? Pak na to pamatujte ještě předtím, než začnete podlahu bourat. Dávejte pozor na to, abyste zachovali jejich hodnotu. Věděli jste, že rozebrání podlahy z tvrdého dřeva se systémem Uniclic Multifit je stejně snadné jako její pokládka? Pokud budou prkna příliš poškozená nebo se s nimi nechcete rozloučit kvůli vzpomínkám, které se k nim pojí, je čas být kreativní!Vyhrňte si rukávy a staňte se kutilem

Možná vás už napadá 1001 nápadů, jak využít tento starý materiál originálním způsobem – od ambiciózních projektů k jednoduchým řešením. Například jedinečná dřevěná rohožka u hlavních dveří nebo u dveří na terasu. Jednoduše vyvrtejte několik děr do malých prken stejné velikosti, provlékněte mezi nimi provázek a je to hotovo! Nebo třeba rámeček na obrázek či rustikální plot na dvoře?

Jste připraveni? Pokud ano, zkuste vyrobit malá dvířka ke kuchyňské lince, vytvořte praktický stůl nebo konferenční stoleček. Pinterest nabízí spoustu inspirativních nápadů. Nejste zrovna manuálně zruční? Zeptejte se přátel, rodinných příslušníků nebo sousedů, zda by se jim nehodila vaše podlahová prkna.

What to do with your old floor?

Čeho se vyvarovat

Ať plánujete se svou starou podlahou cokoliv, spálení upraveného dřeva není dobrý nápad. A pokud se rozhodnete prozatím odložit své plány na řemeslné tvoření, dřevo si uložte někam na suché místo dál od země.

Chcete podlahu z recyklovaného dřeva? Použijte našeho Rádce pro výběr podlah.

Top