Tři tipy, které vám pomohou vybrat správnou barvu podlahy

Bytoví designéři a architekti musí projít dlouhým a náročným studiem, než se naučí ladit barvy. Nemusíte proto propadat pocitu bezradnosti, až budete vybírat barvu podlahy do svého interiéru a stát před nekonečnou řadou možností. Quick-Step vám s radostí nabídne pár základních tipů.Tip 1: Vezměte v úvahu velikost místnosti

Barva vaší podlahy má nesmírný vliv na vnímání prostoru v místnosti. Teplé nebo tmavé tóny, například wengé, ořech nebo dub, obvykle místnost opticky zmenší a zútulní. A naopak, pokud máte menší prostory, uvažujte spíše o světlejších, přírodních barvách podlahy, jako je béžová, světlý buk nebo javor, které místnost opticky zvětší.

Tip 2: Všímejte si světla

Během dne se světlo v místnosti mění. Když se budete dívat na vzorek barvy v noci při umělém osvětlení, získáte z barvy jiný dojem než v pravé poledne na slunečním světle. Světlé barvy dodávají tmavé místnosti optimističtější náladu. Ve světlých prostorách s okny od podlahy až ke stropu může tmavá nebo dokonce černá podlaha působit silným a elegantním dojmem.


Tip 3: Nezapomínejte na celek

Nevybírejte si barvu podlahy podle toho, jak bude vypadat v prázdné místnosti. Snažte se, aby ladila také s celkovým stylem a atmosférou, jaké byste ve svém interiéru chtěli dosáhnout. Přírodní barvy vytvářejí neutrální prostředí, v němž bude hrát hlavní roli váš nábytek. Červené tóny přinášejí nádech luxusu a dobře se hodí k těžkému, koloniálnímu stylu zařízení. Odstíny hnědé jsou obecně nejlepší volbou pro interiéry venkovského stylu.