Jak uříznout podlahu Quick-Step

Quick-Step je podlahou nejvyšší kvality, která se vyznačuje trvanlivostí, estetickým vzhledem a snadnou pokládkou. Podlahové desky si můžete uříznout úplně sami, pokud dodržíte několik základních zásad.

Laminátové podlahy nebo podlahy z tvrdého dřeva

K řezání prken Quick-Step z laminátu nebo tvrdého dřeva potřebujete ruční pilu s jemným zubem, elektrickou cirkulárku s jemným zubem nebo přímočarou pilu. Používáte-li některou z prvních dvou pil, musíte prkno umístit tak, aby bylo dekorativní stranou vzhůru. Chcete-li použít přímočarou pilu, měli byste naopak umístit prkno tak, aby dekorativní strana směřovala dolů a dal se provést čistý řez. Při používání listů s obráceným zubem se prkna dávají dekorativní stranou nahoru.


Livyn

Chcete-li uříznout luxusní vinylová prkna Livyn od Quick-Step, potřebujete kvalitní univerzální nůž s hladkým ostřím. Nařízněte povrchovou vrstvu vinylového prkna a poté prkno ohněte tak, aby se kusy odlomily. U vinylu, laminátu nebo tvrdého dřeva nemusí být řez dokonalý, protože je obvykle zakrytý profily nebo podlahovými lištami.


Podlahové lišty

K řezání podlahových lišt používejte ruční pilu nebo elektrickou cirkulárku. Podlahové lišty by měly být vždy těsně přimáčknuté, aby se dal provést řez beze spár. Používáte-li ruční pilu, umístěte prkna nastojato do pokosnice, podobně jako byste je umístili proti zdi. Používáte-li elektrickou cirkulárku, přimáčkněte podlahové lišty naplocho na stůl kotoučové pily tak, aby dekorativní strana směřovala vzhůru.
Top