Jaké nástroje potřebuji k instalaci podlahy Quick-Step?

Díky patentované technologii Uniclic a Uniclic Multifit je instalace podlahy z laminátu, tvrdého dřeva nebo Livynu úplnou hračkou. Dříve než začnete, ujistěte se, zda máte připraveny všechny potřebné nástroje.Základní informace

Instalační sada Quick-Step se skládá ze tří základních nástrojů, které jsou naprosto nezbytné pro rychlou a správnou instalaci podlahy Quick-Step: příklepový blok, nastavitelné rozpěrné vložky a kovové páčidlo. Příklepový blok se používá pro spojení koncových kloubů. Rozpěrné vložky by se měly umístit do dilatačních mezer a páčidlo se hodí, když instalujete desky podlahy na obtížně přístupných místech.

Kromě této základní sady nástrojů budete potřebovat kladivo, dláto a vhodný materiál na řezání prken z Livynu, laminátu nebo tvrdého dřeva a podlahových lišt. Více informací o řezání prken a doplňcích Quick-Step najdete v tomto souhrnném článku.

Pro konečnou úpravu

Pro dokonalou úpravu podlahy nabízí Quick-Step širokou škálu speciálních nástrojů a doplňků. Od lepidla Quick-Step ONE4ALL pro zajištění rychlého a spolehlivého spojení všech podlahových lišt až po izolační materiál Quick-Step Seal&Click pro lepší voděodolnost vaší laminátové podlahy Lagune. To všech se dočtete na příslušných stránkách, které se týkají instalace a zakončení podlah z laminátu, tvrdého dřeva nebo Livynu.


Kontrolní seznam: Co potřebujete

  • Instalační sada Quick-Step (příklepový blok, nastavitelné rozpěrné vložky a kovové páčidlo) 
  • Kladivo 
  • Dláto 
  • Pila 
  • Univerzální nůž 
  • Další doplňky pro konečnou úpravu

Top