Jaký je nejlepší typ podlahy pro lidi s alergiemi?

Lidé trpící alergiemi musí přijmout určitá opatření, aby se vyhnuli kontaktu s alergeny. Například musí dodržovat určitou dietu, nebo se vyhýbat kontaktu s domácími mazlíčky. Také podlahy mohou být zdrojem alergenů. Pokud chcete mít domácnost úplně bez alergenů, měli byste začít právě zde.


O alergiích

Celá polovina světové populace trpí některým druhem alergie. Pokud jsou tito lidé vystaveni určité látce, jejich imunitní systém reaguje stejně jako na zhoubný virus nebo bakterie. Následkem jsou nejrůznější alergické reakce, včetně zarudnutí očí, ekzému nebo rýmy.

Protiopatření

Mezi typické zdroje alergických reakcí patří určité druhy potravin, bodnutí hmyzem, různé druhy látek nebo roztoči. Logickým prvním krokem v boji proti jakékoliv alergii je snaha vyhnout se kontaktu s těmito alergeny. Ale jak dobře vědí všichni, kdo trpí alergií, snadno se to řekne, ale hůře dělá.

Quick-Step floors ideal for people with allergies

Začít od podlahy

Přizpůsobit domov tak, aby byl anti-alergický, stojí velké úsilí. Špína a prach se hromadí, zapadají do různých škvír a mohou činit z podlahy u vás doma zdroj nepříjemných alergenů. Proto je důležité mít takovou podlahu, která zabrání hromadění špíny a snadno se čistí.

Quick-Step nabízí výběr podlah, které jsou vhodné pro alergiky, včetně tvrdého dřeva, laminátu a luxusních vinylových podlah Livyn. Například kompozitní dřevěná podlaha má povrch, který se snadno udržuje, a proto je perfektní podlahovou krytinou pro osoby s alergiemi a navíc samozřejmě přináší teplý a příjemný pocit od chodidel.

Top