Jaký typ podlahy do domů a bytů s vysokou vlhkostí?

Při výběru podlahy je důležité vzít v úvahu také klima, v němž žijete. Zohledníte-li tento faktor, vaše bydlení bude pohodlnější a vybraná podlaha bude lépe odpovídat daným podmínkám. Při vysoké vlhkosti mívají lidé lepkavý pocit. A vlhkost nesvědčí ani vašemu domu, nábytku či dřevěným podlahám! Níže uvádíme pár tipů, které vám pomohou vybrat správný typ podlahy.O relativní vlhkosti a přílišné vlhkosti

Relativní vlhkost se v ideálním případě pohybuje mezi 40 a 60 %. Domy s vysokou vlhkostí, kde úrovně vlhkosti překračují 60 %, jsou novým fenoménem. Ve starších domech totiž fungovala přirozená ventilace, neboť nebyly tak dokonale utěsněné a v oknech byla jednoduchá skla. Během rekonstrukcí se utěsňují různé štěrbiny a otvory a jednoduché sklo se nahrazuje dvojitým. Jaký je obvyklý důsledek? Zvýšená vlhkost, která způsobí dramatické zvýšení relativní vlhkosti.

„Vlhké“ pokoje

Některé pokoje jsou vlhčí než jiné, zejména se to týká koupelen, kuchyní a prádelen. V domech s vysokou vlhkostí však musíte vzít v úvahu též úroveň vlhkosti v jiných místnostech. Jaký typ podlahy si tedy vybrat?


S vinylem nic nepokazíte

Nejbezpečnější volbou je vinyl, který je 100% voděodolný. To sice neznamená, že můžete položit vinyl na podlahu sprchového koutu, ale s potopou v koupelně si poradí. Také laminátové podlahy Quick-Step jsou voděodolné. Podlahy Impressive a Impressive Ultra s vodoodpudivou vrstvou HydroSeal jsou ideální volbou.

Dokonalý vzhled a atmosféra ve vaší koupelně? Buďte kreativní a vyberte si ze široké škály možných podlah.