Jste připraveni na jarní úklid?

Chladné a chmurné zimní dny jsou za námi, přišel čas na nový začátek. Připravte si smetáky a mopy, je čas na důkladný jarní úklid!Jarní úklid od dávných časů

Mnohé kultury mají své vlastní tradiční postupy při jarním úklidu. Ve staré perské kultuře se například v první jarní den slavil Nový rok neboli Nowruz provedením „Khooneh Tekoun“. V doslovném překladu to znamená „zatřást domem“ a tato tradice je i v dnešním Íránu stále živá.

V kontinentální Evropě byl tento zvyk ovlivněn hlavně vlhkým podnebím. Až do 19. století se domy vytápěly uhlím a dřevem a svítilo se svíčkami. Začátkem března byla vhodná chvíle na to, aby se otevřela všechna okna a dveře a vyhnal se veškerý kouř i prach.

Dlouhá tradice

V dnešní době se v našich domech svítí elektřinou, topí ústředním topením a k odstranění prachu používáme vysavače. Přesto je jaro pro mnohé lidi symbolem nového začátku. Je to ideální období roku pro odsunutí nábytku, důkladné vydrhnutí podlahy, vyprání záclon a vyčištění závěsů.

Vyberte si správné nástroje

Chcete se pustit do jarního úklidu? Pokud ano, dobře se na něj připravte. Začněte od horního patra směrem dolů, nezapomeňte zkontrolovat prostor za skříněmi a hlavně si zajistěte ty správné nástroje. Sada pro údržbu a opravy od Quick-Step vám zcela jistě usnadní práci při čištění podlahy.

Top