Dokonalá podlaha do ordinace lékaře nebo do nemocnice

Málokde se dbá na hygienu tolik, jako v ordinacích či v nemocnicích. Podlahy v těchto budovách by měly umožňovat pravidelné a důkladné čištění a měly by být maximálně antistatické. Podívejte se, které podlahy splňují tento nelehký úkol.

Hospital or doctor's practice floor

Dokonale čistá

V ordinaci zubaře nebo lékaře se musí dodržovat přísné zdravotní a hygienické předpisy. Podlahy v těchto místnostech musí být čisté a musí se často dezinfikovat. Ideálně by měly také odolávat vysoké zátěži způsobené neustálým prouděním lidí.

Podlahy Quick-Step tyto hygienické požadavky dokonale splňují, pokud se řídíte radami ohledně jejich čištění. Po vyčištění podlahy je například nutné, abyste ji vytřeli do sucha. Zabráníte tak tomu, aby se stala živnou půdou pro bakterie.

Vyberte si dřevěnou podlahu nebo laminát

Olejované tvrdé dřevo a laminátová podlaha vyžadují správnou metodu čištění, jakou nabízí například Quick-Step Clean. Z hygienického hlediska nejsou drážky nejlepší volbou. Quick-Step proto nabízí důmyslný roztok pro navoskování laminátové podlahy s názvem Seal & Click. Tento roztok zabrání zatékání vody do podlahových spojů. Tím se podlaha výrazně ochrání před vlhkem. Jedná se o dokonalé řešení pro podlahy, které se často čistí a dezinfikují.


Rostoucí obliba vinylu

Vinyl se těší rostoucí oblibě při zařizování ordinací lékařů a nemocnic po celém světě. Je totiž silný, snadno se udržuje pomocí Clean & Strip a je vysoce odolný vůči opotřebování. Tyto vlastnosti zajišťuje vrchní ochranná polyuretanová vrstva. Při výběru se vyhněte lakovanému zkosení. K dosažení dokonalé hygieny nezapomeňte svůj vinyl přilepit. Tím také zabráníte prosakování vody. Díky široké škále designů a barev kolekce Livyn nemusí vaše podlaha působit sterilně a klasickým nemocničním dojmem, ale může přispět k vytvoření teplého a útulného prostředí.

Již znáte naše tipy, jste připraveni vybírat? Vyzkoušejte našeho Rádce pro výběr podlah.