Mám položit samostatnou nebo integrovanou podkladovou fólii proti vlhkosti?

Bojíte se, že by vaši podlahu mohla poškodit vlhkost vzlínající od podkladové betonové vrstvy? Zde najdete vše, co potřebujete vědět o voděodolných podkladových vrstvách.


Proč je nutná fólie proti vlhkosti?

Pokud máte betonovou podkladovou vrstvu nebo pokud máte nainstalované podlahové vytápění, stoupající vlhkost by mohla poškodit vaši podlahu nebo její systém Uniclic. Vlhkost může stoupat i od podkladových vrstev, které byly položeny před mnoha lety. V těchto případech je položení fólie proti vlhkosti naprosto nezbytné.Integrovaná nebo samostatná – pozor na tloušťku

Chcete-li svou podlahu dokonale ochránit, můžete se rozhodnout pro podkladovou vrstvu s integrovanou voděodolnou membránou zabraňující vlhkosti. Vzhledem k tomu, že podkladová vrstva a fólie jsou plně integrované, ušetříte až 50 % času potřebného na montáž podlahy.

Pokud se rozhodnete pro samostatnou fólii proti vlhkosti, jako je například Quick-Step Screen, musíte se přesvědčit, zda je dost silná. Quick-Step doporučuje montovat fólii proti prostupu vodních par v ekvivalentu vzduchové vrstvy o tloušťce 75 m (246 stop). Takto zůstane vaše podlaha ochráněna před poškozením v důsledku vlhkosti.

Top