Měly by se vybírat sokly tak, aby ladily s podlahou?

Vybrali jste si podlahu, nyní je čas začít přemýšlet o konečných úpravách. Ty se týkají také soklů. Správný výběr soklu může design podlahy dotvořit, špatný výběr může výsledný dojem narušit. Podívejte se, jak nejlépe vybrat.


Dokonalá shoda nebo odvážný kontrast?

Při výběru soklu se můžete řídit jedním pravidlem ‒ buď musí být absolutně stejný jako podlaha, nebo musí odvážně kontrastovat. Pokud použijete sokly, jejichž barva a styl se téměř (nikoliv úplně) shodují s vaší podlahou, bude to velmi pravděpodobně špatná volba.

Quick-Step má naštěstí jedno řešení. Každá laminátová, parketová nebo vinylová podlaha, kterou vyrábíme, se dodává s dokonale ladícími sokly. Působí tak jako součást podlahy a opticky zvětší danou místnost. Chcete dodat svému interiéru odvážný, a přitom zajímavý důraz? Vyberte si přetíratelné sokly a sami vytvořte ten nejkreativnější kontrast.

Sokly a podlahy, které mnoho vydrží

Jistě si přejete, aby sokly vydržely stejně dlouho jako vaše podlaha. Mnohé dnešní sokly jsou bohužel pokryté jen tenkou vrstvou papíru nebo fólie a vzhledem k nízké ochranné schopnosti neodolají větší zátěži.

Sokly Quick-Step však mají stejně vysokou kvalitu jako podlahy. Naše sokly se například vyrábějí ze skutečného laminátu odolného vůči poškrábání. Zákazník také dostává 20letou záruku, a tudíž může zůstat po mnoho let úplně klidný.

Quick-Step vám spolehlivě pomůže se zařízením domova. Podívejte se na naše inspirativní interiéry.