Ano, novou podlahu můžete položit přímo na stávající podlahu

Rekonstruujete byt či dům? Uplatnit vlastní vkus je docela důležité, nemyslíte? Předchozí majitelé možná nainstalovali dokonale vyrovnanou podlahu, ale kachličky vám připomínají spíš babiččinu kuchyň než vaši vysněnou podlahu. Dobrá zpráva je, že se starou podlahou nemusíte nic dělat, jednoduše na ni položíte podlahu novou.Zachovejte stabilitu, přidejte svůj vkus

Nemusíte se trápit s odstraněním celé podlahy jen proto, že se vám nelíbí dlažba. Jednoduše položte novou podlahu na tu starou. Získáte tak to nejlepší z obou – udržíte si stabilitu staré podlahy a přidáte k ní něco osobitého. Nedělejte si starosti s úpravou dveří nebo prahů – vinylové, laminátové i dřevěné podlahy jsou většinou tak tenké, že vaše dveře budou potřebovat jen minimální úpravu.


Správná podkladová vrstva je zárukou úspěchu

Pokládáte novou podlahu na tu stávající? Nezapomeňte použít vhodnou podkladovou vrstvu. Stávající podlaha musí být správně vyrovnaná. Pomocí tvrdé nebo měkké podložky vyrovnáte malé nedokonalosti. V našem Rádci pro výběr podkladu se dozvíte, jaký materiál budete potřebovat. Pokud je vaše podlaha mimořádně nerovná nebo jsou některé dlaždice uvolněné, možná bude lepší zvážit jinou možnost.

Udělej si sám

A co je nejlepší na tom, že se nová podlaha instaluje na tu stávající?. To, že instalaci provedete snadno sami. Stačí zakoupit materiál a můžete se do toho pustit!
Top