Ochraňte svou podlahu před postříkáním barvou

Nyní, když se dny prodlužují a léto přináší méně pracovního stresu, můžete konečně vymalovat dlouho opomíjenou stěnu nebo strop. Samozřejmě nechcete, aby nová barva potřísnila podlahu. Musíte ji nejen ochránit, ale také zabránit roznesení barvy na podrážkách bot po celém domě. Podívejme se, jak na to.Noviny a kartón

Ta nejběžnější ochrana podlahy, noviny, se možná objevuje každý den ve vaší poštovní schránce. Noviny nevyhazujte a požádejte členy své rodiny i přátele, aby pro vás staré noviny schovávali. Rozprostřete velké archy papíru tak, aby se překrývaly a slepte je k sobě malířskou páskou.

Chcete ještě lepší ochranu před kapkami barvy? Použijte lepenku a nezapomeňte umístit dvě vrstvy u stěny. Tam totiž barva ukápne nejčastěji. Pokud chcete k ochraně podlahy raději použít papír, nemusíte jej sbírat sami. V obchodech s malířskými potřebami se prodává papír v rolích, snadno tak přikryjete celou podlahu.

Fólie z umělé hmoty

V každém obchodě pro kutily najdete plastovou fólii ve všech velikostech. Jelikož je pružná, snadno pokryje jakýkoliv povrch, dokonce i nábytek. Je také ideální k zakrytí oken, neboť propouští sluneční světlo. Barva se sice přes ni nedostane, ale tato fólie se snadno roztrhne a navíc bývá kluzká. Jen pro zkušené kutily!


Klasické plátno

Profesionální malíři často volí klasické řešení: plátno. Je těžší než papír nebo plastová fólie, a proto se neposouvá a drží na jednom místě. Také ho můžete opakovaně používat pro budoucí malířské práce. Těžší látky zvládnou kapky barvy, ale větší cákance mohou prosáknout. Vyberte si proto takové, které jsou odolné vůči vlhkosti nebo mají ochrannou podkladovou vrstvu.

S těmito poznatky můžete navštívit obchod s barvami. Nejprve si však prohlédněte inspirující interiéry.