Odvážně tmavá: krása tmavých dřevěných podlah

Stylové. Dramatické. Autentické. Tajemné. Tmavé dřevěné podlahy dělají skvělý dojem, ale jen málo lidí má odvahu vybrat si tuto podlahu do svého interiéru. Nebude příliš tmavá a pochmurná? Nemusí to tak být. Podívejte se, jak může tmavá dřevěná podlaha rozjasnit váš domov.Kombinujte se světlými stěnami

Příliš mnoho tmavých barev vytvoří nudný efekt na úkor celkového prostředí. Neutrální tóny bílé, šedé, béžové i různé tlumené odstíny na vašich stěnách pomohou vyvážit prostor a místnost bude vypadat větší a světlejší.

Narušte monotónnost

Při instalaci tmavé podlahy musíte vytvořit kontrast. Použijte světlý nebo barevný koberec, pořiďte do obývacího pokoje bílou sedačku, kupte do kuchyně bílé skříňky nebo si vyberte nábytek ze světlého dřeva. Tmavá dřevěná podlaha nechá tento nábytek dobře vyznít.


Nezapomeňte na doplňky

K vaší tmavé podlaze se budou dobře hodit barevné a výrazné doplňky. Například polštáře v různých barevných odstínech se zajímavými strukturami nebo čtvercové koberce v krásných barvách zaujmou každého a vytvoří atmosféru luxusu, v níž se bude černá podlaha krásně vyjímat.

Vybírejte podle svého životního stylu

Máte domácí mazlíčky nebo děti? Nebo chcete instalovat tmavou podlahu v místech, kde je velký provoz, jako jsou například kuchyně a obývací pokoje? Vyhněte se tmavým podlahám s lesklou konečnou úpravou, aby na nich nebyl vidět příliš brzy prach. Škrábance pravděpodobně budou méně viditelné na podlaze z tvrdého dřeva se saténovou úpravou.

Chcete zjistit, zda se podlahy z tmavého dřeva dobře hodí do vašeho interiéru? Nezapomeňte se podívat na rádce pro výběr podlahy.

Top