Pokojíček vašich dětí jako soukromá oáza

Pokojíček vašich dětí je jejich soukromým prostorem ve společné domácnosti. Jistě byste si přáli, aby byl tento prostor co nejútulnější, aby z něj dýchala příjemná atmosféra. Máte dceru, která sní o tom, že bude mít pokojíček jako princezna, s růžovými stěnami a třpytivými prvky? Nebo máte syna, který trvá na tom, že chce pokoj ve stylu automobilových závodů? Anebo toužíte po něčem netradičním? Přečtěte si následující tipy a proměňte pokojíček svého dítěte v dětský ráj.Dobré tipy pro každý dětský pokojíček

Zde je náš tip číslo jedna ‒ snažte se, aby pokojíček vašeho dítěte odolal působení času. Místo tapet raději vymalujte, nejlépe omyvatelnou barvou. Stěny se dají snadno omýt, pokud se například váš syn nebo dcera rozhodne, že je vyzdobí pastelkami.

Důležité je vybrat správný nábytek. Pokojíček se využívá ke spaní, psaní domácích úkolů a na hraní, a proto by měl být univerzální. Výborný je nábytek na kolečkách, který snadno přemístíte, a tak během chvilky vytvoříte herní koutek. Stejně důležitý je pevný rám postele. Přestože skákání na posteli není povoleno, mnohé děti láká! Dále do pokojíčku vyberte podlahu, která odolá velké zátěži. Vyberte si laminát nebo vinyl a nebudete muset své dítě neustále napomínat a přerušovat napínavé automobilové závody či zábavné umělecké projekty z lepivých materiálů.


Pokoj pro kluky, který vydrží do dospělosti

Váš chlapec snadno propadne různým filmům o superhrdinech. Nemusíte opakovaně znovu zařizovat celý pokoj, abyste vyhověli jeho rozmarům. Snažte se, aby byl základní nábytek použitelný i poté, co uplynou dětská léta. S příchodem každého nového superhrdiny stačí vyměnit jen pár doplňků.

Dívčí pokoj – nemusí být všechno růžové

Nenechte se zlákat růžovou barvou a leskem vysněné ložnice vaší holčičky. Velmi pravděpodobně z toho za pár let vyroste. Znamená to, že zářivé barvy jsou zakázané? To určitě ne! Ve všech dětských pokojích se obvykle snadno docílí radikální změny tak, že použijete doplňky s různými tématy a barvami.

Vyberte si podlahu s nadčasovým vzhledem. Použijte našeho Poradce pro výběr podlahy, který vám usnadní rozhodování!

Top