Široká škála druhů dřeva, nepřeberná řada možností

Typ dřeva, který si vyberete, ovlivní nejen barvu a strukturu vaší podlahy, ale také její celkový styl a náladu. Čtěte dál a zjistíte, jaké druhy dřeva nabízí Quick-Step.

Příbuzní ve světlých barvách: dub a jasan

Dub je zdaleka nejrozšířenějším tvrdým dřevem. Toto klasické dřevo se vyznačuje žlutou nebo nahnědlou barvou a krásnými vzory zrna nebo plamene. Jasan je dalším klasickým krásným dřevem s podobnými vzory, jeho barva však může mít i světlejší odstíny – od bílé po světle žlutou.

Svěží romantika: ořech a merbau

Druhy dřeva, jako jsou ořech a merbau, vzbuzují při pohledu na podlahu pocit tepla. Ořech je hnědý a obvykle má tmavé, zřetelné, rovné nebo zvlněné zrno. Jeho bělová dřevina je však světlá až bílá, a dodává tak podlaze živoucí vzhled. Merbau se nabízí v barevné škále od oranžové po tmavě červenohnědou a jeho jednotná struktura a přírodní lesk okamžitě upoutají vaši pozornost.

Tropická exotika: jatobaa wenge

K vytváření podlah s jedinečným exotickým vzhledem Quick-Step používá několik druhů tropického dřeva. Například Jatoba je původem z Brazílie a nabízí svěží škálu barevných tónů od růžové s nádechem do červena až po hnědou. Někdy má rovné černé zrno, které dodává podlahám dramatický efekt. Wengé je ještě tmavší. Toto těžké a tvrdé dřevo má kresbu připomínající koroptví křídlo.

Nevíte, jaké dřevo je pro vaši podlahu nejlepší? Použijte Rádce pro podlahy Quick-Step a podívejte se, jak vypadají různé druhy dřeva ve vašem vlastním interiéru.

Top