Jak si vybrat dřevo v tom správném stylu pomocí systému klasifikace Quick-Step

Z různých částí stromu se vyrábějí podlahy s různým vzhledem a strukturou. Díky systému klasifikace dřeva Quick-Step si lépe představíte, jak bude vaše podlaha vypadat.

Dřevěné podlahy Quick-Step se dělí do čtyř různých kategorií. Každá kategorie má své typické škály barev, počty suků, velikosti suků a procento bělového dřeva světlé barvy. Tyto charakteristiky dodávají dřevu buď jemnější, nebo rustikálnější vzhled.

Finesse

Quick-Step hardwood finesse

Kategorie s názvem „Finesse“ se vyznačuje malým počtem suků, jejichž velikost nepřekračuje v průměru 5 mm. Prkna mají jednotnou barvu a jejich struktura se liší jen nepatrně. Prkna z řady Finesse neobsahují žádné bělové dřevo (vnější část kmene nebo větve, která má obvykle světlejší barvu).
Nature

Quick-Step hardwood nature

Prkna z řady „Nature“ mohou mít suky o průměru až 20 mm a jejich počet je nepatrně vyšší než v podlahách řady „Finesse“. Barvené produkty v této kategorii mohou obsahovat bělové dřevo, nebarvené produkty nikoliv. Odchylky v barvě a struktuře jsou povoleny, ale jsou jen jemné.


Marquant

Quick-Step hardwood marquant

Tato prkna jsou světlá, strukturovaná, najdete v nich mnoho suků o maximálním průměru 50 mm. Podobně jako v kategorii „Nature“, barvené produkty mohou obsahovat bělové dřevo, nebarvené nikoliv. Výsledkem je podlaha, jejíž charakter je mírně „rustikální“.Character

Quick-Step hardwood character

Velké, tmavě zbarvené suky i praskliny dodávají prknům z této řady osobitý charakter. Díky svěžím barvám a živým strukturám má podlaha rustikální vzhled. Použití bělového dřeva, která má obvykle světlejší barvu, jí dodává punc jedinečnosti.
Top