Tipy na podlahy do otevřených půdorysů

Otevřený půdorys dodává každému domovu prostor. Pokud chcete propojit více obytných prostor do jednoho, měli byste při výběru správné podlahy zvážit různé faktory.Spojení

Sám legendární Frank Lloyd Wright byl jedním z prvních architektů, kteří začali ve svých návrzích obytných domů využívat otevřeného půdorysu. Podle něj měla být kuchyně centrem, kolem něhož se odehrává veškerý život rodiny. A tato myšlenka se ujala a rozvíjela dál.

V uplynulých dvou desetiletích jsme svědky vzniku rostoucího počtu novostaveb i rekonstruovaných obytných nemovitostí, v nichž se úspěšně spojuje více místností do jednoho otevřeného prostoru. Vaření, stolování nebo dokonce večer u televizoru na pohovce se stávají příjemnými aktivitami za účasti celé rodiny. Otevřený prostor posiluje vědomí pospolitosti a dodává domovu více prostoru.

Snažte se o jednotnost

Když se uvažuje o podlaze v otevřeném půdorysu, pravidlem číslo jedna je použít co nejméně typů podlah. Snažte se nemíchat v jedné místnosti dohromady různé typy podlah, jako jsou tvrdé dřevo a vinyl. Mohlo by to místnost opticky rozdělit, a narušit tak pocit prostoru.

Pouze tam, kde se nachází úzký průchod vedoucí do další místnosti, byste mohli uvažovat o změně podlahy. V každém případě byste se měli vyhnout zřetelně viditelným přechodům s vysokým kontrastem i oddělujícím lištám.Jedna podlaha do všech místností

Kuchyně, obývací pokoje nebo jídelny kladou na vaši podlahu různé požadavky. Pokud se rozhodnete pro otevřený půdorys, měli byste je všechny vzít v úvahu a vybrat si takový typ podlahy, který všem těmto požadavkům vyhovuje. Mějte na paměti takové faktory, jako je možnost opotřebení, atmosféra, komfort i životnost. Podlaha do vašeho bytu s otevřeným designem by měla působit jako třešnička na dortu a dotvářet váš domov snů. Potřebujete inspiraci? Podívejte se na Rádce pro výběr podlah Quick-Step!