Tipy na podlahy do otevřených půdorysů


Otevřený půdorys dodává každému domovu prostor. Proč byste měli rozdělovat svůj dům na několik malých místností, když můžete kuchyň, obývací pokoj i jídelnu spojit do jednoho velkého otevřeného obývacího prostoru?

Klady jsou jednoznačné: nejen že podlahová plocha beze stěn zajistí ve svém domově pocit většího prostoru, ale také do vnitřních prostor přináší přirozenější světlo a podporuje společenskou interakci. A pro rodiny s dětmi je zde ještě další velké plus: rodiče mohou vařit, uklízet nebo provádět jiné domácí práce, a současně mít své děti stále pod dohledem.

 

Najděte svou vysněnou podlahu nyní

 Oslavme soudržnost

Sám legendární Frank Lloyd Wright byl jedním z prvních architektů, kteří začali ve svých návrzích obytných domů využívat otevřeného půdorysu. Podle něj měla být kuchyně centrem, kolem něhož se odehrává veškerý život rodiny. A tato myšlenka se ujala a rozvíjela dál.

V uplynulých dvou desetiletích jsme svědky vzniku rostoucího počtu novostaveb i rekonstruovaných obytných nemovitostí, v nichž se úspěšně spojuje více místností do jednoho otevřeného prostoru. Vaření, stolování nebo dokonce večer u televizoru na pohovce se stávají příjemnými aktivitami za účasti celé rodiny. Otevřený prostor posiluje vědomí pospolitosti a dodává domovu více prostoru.

Pokud chcete propojit více obytných prostor do jednoho, měli byste při výběru správné podlahy zvážit různé faktory.
Snažte se o jednotnost

Když se uvažuje o podlaze v otevřeném půdorysu, pravidlem číslo jedna je použít co nejméně typů podlah. Snažte se nemíchat v jedné místnosti dohromady různé typy podlah, jako jsou tvrdé dřevo a vinyl. Mohlo by to místnost opticky rozdělit, a narušit tak pocit prostoru.

Pouze tam, kde se nachází úzký průchod vedoucí do další místnosti, byste mohli uvažovat o změně podlahy. V každém případě byste se měli vyhnout zřetelně viditelným přechodům s vysokým kontrastem i oddělujícím lištám.

Definujte různé kouty

Klíčovým prvkem k vytvoření pokojné a vzdušné atmosféry je jednotnost. To však neznamená, že celá místnost by měla vypadat naprosto stejně. Položením různých akcentů můžete stále vymezit samostatné části místnosti. K odlišení různých oblastí v prostoru můžete použít i nábytek. Například malý stolek nebo servírovací stolek za pohovkou dokáže odlišit jednotlivé oblasti. K vytvoření odlišného vzhledu v jednom koutě prostoru můžete použít například kobereček.

Jedna podlaha do všech místností

Kuchyně, obývací pokoje nebo jídelny kladou na vaši podlahu různé požadavky. Pokud se rozhodnete pro otevřený půdorys, měli byste je všechny vzít v úvahu a vybrat si takový typ podlahy, který všem těmto požadavkům vyhovuje. Mějte na paměti takové faktory, jako je možnost opotřebení, atmosféra, komfort i životnost. Podlaha do vašeho bytu s otevřeným designem by měla působit jako třešnička na dortu a dotvářet váš domov snů.

 

Najděte svou vysněnou podlahu nyní

 


Související Články

02.06.2017

Projekt kuchyň: pohled na novou podlahu bloggerky Amber